DIY – black maxi dress with lace

dress_hm_black

Maxi šaty jsou pohodlné, dají se nosit na mnoho způsobů a nikdy nevyjdou z módy. Já jsem vystřídala už několikatery. Různé barvy, s rozparkem nebo bez, špagetová ramínka nebo kratký rukáv. Dlouhé černé šaty jsou pro mě nejen pohodlné, ale i v případě, že nevíte co si vezmete na sebe, tak jsou ideální…Džínová bunda nebo černý křivák, malá kabelka  nebo velká do školy či práce, boty na podpatku nebo sandálky. Kombinace jsou jen na vás. :) 

Velmi se mi líbí šaty, které mají v dolním okraji krajku a tak jsem si tyto šaty koupila za účelem menší úpravy. Dlouhé šaty a krajka, která vypadá vždy žensky. Pohodlně a žensky. To jsou věci, které u mě uvidíte často. :D

Základní dlouhé obyčejné šaty jsem koupila v H&M, za 349. I přesto, že mi padla vel. S, tak jsem si koupila M a šaty si trochu zužila. (Velikost M byla o trochu delší než velikost S.) Šaty mají ve třech barvách. Černá, červená a leopardí. :)

Ohledně krajky jsem váhala jestli koupil bavněnou nebo elastickou. Nakonec jsem se rozhodla pro obyčejnou bavlněnou, lépe padla materiálově k šatům. Před koupením krajky si nezapomeňte změřit spodní okraj šatů. Krajky najdete v jakékoliv galanterii nebo metráži.

Postup:

1) Spodní okraj šatů jsem rozpárala, díky tomu se mi šaty prodloužily o 1,5cm. Dejte si pozor, aby jste nerozpárali i obnitku. Obnbitka vám zabraňuje párání a roztřepení materiálu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

takhle vypadá obnitka – tu rozhodně nepárejte :)

2) Vemte si krajku a přišpendlete ji ke spodnímu okraji. Usnadní vám to přišití krajky k šatům.

3) Přišijte krajku. Já svou krajku přišila ručně, ale klidně ji můžete přišít i na strojí. V tomto případě doporučují buď mít krajku dobře přišpendlenou a nebo rovnou nastehovanou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

přední díl šatů – krajku jsem si nastavila a tím ji o trochu prodloužila

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zadní díl – takhle vypadá krajka v originále

4) Šaty jsou hotové. Nyní máte padnoucí dlouhé černé šaty, které nikdo jiný mít nebude (každému se líbí jiná krajka) a keré nejednou rády obléknete.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Snad se Vám tento typ líbil. Časem jich bude více. :)

V H&M mají více typů maxi šatů, tak snad si najdete i vy ten svůj styl. :)  : 1.  , 2. , 3. , 4. , 5. , 6. – tyto jsem si koupila já, 7. , 8. , 9.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Comments

comments