DIY

KALHOTY, KRAŤASY, BOTY..

1959452_726326497412129_677677763_n

fotky: pinterest.com

KALHOTY, KRAŤASY, BOTY…

Dnešní článek bude trochu delší než předchozí, za to ale bude více návodů a nápadů. Doufám, že vám nebude vadit, že obrázky jsem opět ponechala původní, podle kterých jsem to zkoušela i já. Kdyby jste měli jakýkoliv dotaz, ohledně použitých pomůcek či materiálů, tak klidně pište! Ráda pomůžu, pokud mohu. :)


DIY

KALHOTY SE CVOKY

Pokud se Vám líbí tento návod, tak doporučuji kalhoty, které nejsou úplné mrkváče. Je potřeba sby jste kalhoty jednou nebo dvakrát přehly a i přes to protáhly nohu. Pokud použijete a ohnete hodně zužené kalhoty, tak to nebude dělat úplně hezký efekt a budou velmi těsné.

Cvoky se dají sehnat buď ve švadlence, na internetu nebo například v H&Mku. Lepší je použít spíše méně špičaté cvoky.

A teď k návodu, který je velmi jednoduchý a čitelný již z obrázků. :) Po přehnutí kalhot umístíte skrz kalhoty cvoky a za pomoci kleštiček je pořádně secvaknete. Lepší je, když cvoky secvákáváte přes ještě jednu látku a to z důvodu aby jste si nepoškodli přední díl cvoku.


DIY

SRDÍČKA NA KALHOTECH

K vytvoření srdíček nebo jiných obrázků na kalhotech budete potřebovat:

1. silný papír, který se vám hned po první přetření nerozmočí.

2. malé nůžky, malý řezací nůž nebo děrovačku ve tvaru třeba srdíčka.

3. barvu – pozor, potřebujete barvu, která bude voděodolná. Tu můžete sehnat například v papírnictví.

4. jemný štětec nebo houbičku.

P.S.: Pro ulehčení je ideální i dle obrázků si na papír vystřihnout dva obrázky vedle sebe a ty pak pravidelně a střídavě dávat pod sebe. Pokud budete srdíčka kreslit i na zadní stranu kalhot, tak počkejte dokud Vám barva 100% zaschne. :)


DIY

ROZTRHANÉ KALHOTY

Roztrhané kalhoty jsou letos velkým hitem. V jemnější podání toho docílíte pomocí jemného struhadla. Nejrychlejší je, když si kalhoty obléknete na sebe. Díky tomu budete i přesně vědět, zda si roztrhání děláte na správném místě. :) nezapoměntě si na sebe pod kalhoty vzít ještě jednu látku, díky které si nepodráždíte struhadlem kůži. Po vytvoření roztrhání odstraníte jednotlivé nítě buď za pomocí krejčovského párátka nebo za pomoci nůštiček a pinzety.

Pokud chcete kalhoty s velkými dírami, tak si vemte kahoty na sebe a nechte si například od kamarádky nakreslit v místě, kde chcete rozthnutí míti, křídou čáru. Po sundání kalhot a rozložení budete lépe vědět kde máte například koleno. :) Pak už stačí vzít jen nůžky a střihnout.


DIY

VŠITÁ KRAJKA NA BOK

Tuto úpravu přizpůsobte velikosti krajky, kterou máte nebo koupíte. Podle její velikosti si navrhněte kolik cm budete mít krajku širovou jak na přední, tak na zadní straně a kolik vysokou. Podle toho pak střihněte. Pokud nechcete mít přes krajku roztřepanou džínovnu, tak střihněte a 0,5 cm méně a o tento rozměr pak okraj zahněte a prošijte buď viditelně nebo skrytě. :) Pak už jen stačí našít krajku a máte hotovo.


DIY

KRAJKA NA SPODNÍM OKRAJI

Toto je asi jedna z nejjednoduších úprav, které jsou. Rovnou krajku v pruhu seženete v různých motivech, různých šířkách a barvách ve švadlenkách nebo na internetu. Nekupujte si úplně tvrdou krajku, ta by vás škrábala než by se zpracovala do měkčí podoby.

Aplikace krajky je pak velmi jednoduchá a asi se nemusím ani rozepisovat. :)


DIY

 ORNAMENTY

Tato úprava je už trochu pracnější. Nejprve si kraťasy budete muset odbarvit například za pomocí sava. Po odbarvení a přesného dodržení návodu si nechte kalhoty vyprat a uschnout. Poté si můžete za pomocí barvy na textílie (pozor, aby byla opět voděodolná) nakreslit ornamenty dle libosti nebo si můžete například popsat odbarvenou část. :) Znám jednu slečnu, která si fixem na textílie napsala na triko nákup a vypadalo to velmi originálně a vtipně. :)


DIY

VŠE V JEDNOM..

Odbarvení, cvoky, roztrhání. :) Nejprve si kalhoty opět dle návodu na prostředku odbarvěte. Poté je opět vyperte a nechte uschnout. Nyní můžete kalhoty ozdobit roztrháním a nakonec přidat cvoky. :)

Cvoky a roztrhání se mi velmi líbí a pokud nemůžete stejně jako já narazit na ty pravé kalhoty nebo kra’tasy, tak zkuste jeden z těchto DIY návodů. Kdyby vás cokoliv napadlo nebo měli jste měli nějaký dotaz, tak klidně pište, ráda pomůžu. :)

 


DIY

POKRESLENÉ KECKY

Potřebovat budete jen boty a je jedno jestli budou čistě bílé nebo budou mít jinou barvu, do které si budete chtít jen něco dokreslit. :)

Zde na obrázku jsou bílé boty, které díky šabloně a fixkám na textil (voděodolné) pokreslíte celou plochu bot stejným vzorem. Můžete vytvořit třeba boty jen se srdíčky, puntíky a nebo je opět popsat textem.

Fixky seženete v papírnictví nebo na internetu.


DIY

KRAJKA

Slip on botky nebo nesmrtelné vansky jsou velkým hitem v letošních trendech. Pokud nemůžete sehnat ty pravé a nebo nechcete chodit v tom stejném jako zbytek okolí, tak jen doporučuji. Originalita se v módě cení! :)

Potřebovat budete:

1) syntetickou krajku ,,umělou,,

2) voděodolné a čiré lepidlo,které nebude rychleschnoucí. Pokud by jste potřebovali si s krajkou ještě trochu pohrát na botě, tak to díky rychleschnoucímu lepidlu neuděláte.

3) štetec nepouštící šttinky

4) malé nůžky

Postup:

Krajku si nejdříve položte na botu a zjistěte, zda máte dostatek a pokryje vám celou plochu, kterou potřebujete.

Potom si celou plochu boty potřete lepidlem a přiložte krajku. Dejte si pozor, aby jste na botu nenanesli moc lepidla, které by vám skrz krajku proteklo a mohlo by díky tomu hrozit ,,opatlání,, krajky při manipulaci. Poté nechte krajku dostatečně zaschnout a na závěr nůžkami ostříhejte nežádoucí zbytky krajky.

Krajku opět seženete ve švadlence a to s různými motivy nebo barvami. Zkuste klidně i na jinak barevné boty dát opět jinak barevnou krajku..Třeba černá bota nebo červená s krajkou by mohla také vypat zajímavě. :)


DIY

BOTA JAKO PLÁTNO

Druhá varianta jak si pokreslit boty je za pomocí barev a štětce. Barvy jsou opět voděodlné a na textil. Seženete je spíše na internetu a nebo ve velmi dobře vybavených papírnoctvích.

Postup je velmi jednoduchý a díky obrázkům ani nemusím popisovat. Jen mohu doporučit předkreslení nebo rovrhnutí návrhu velmi slabě za pomocí obyč měkké tužky (jednička nebo dvojka tužky bude bohatě stačit).


DIY

Z ŽABEK SANDÁLKY

Ideální pokud potřebujete jednou žabky a jednou sandálky. Tento návod je tak trochu i více praktický a pokud vám nebude vadit si to zaplétat a rozmotávat, tak ideál. Samozřejmně to, ale můžete nechat zapletené a hotovo. :)

Potřebovat budete stejné dva kusy látky a žabky. Délku látky zjistíte díky změření poutek na žabce a vynásobení dvěma. Zbytek nohy už obmotáváte jednoduše bez zamotávání, takže postačí jen změření kolikrát a jak si to chcete obmotat.

Postup je ten, že látku přesně v polovině obmotáte a zavážete v místě pásku mezi prsty. Potom každý konec obmotáte po jedné straně pásku až dojdete na konec pásku žabky. Pokračovat budete už jen přes patu, okolo kotníku a nahoru podel lýtka. :)


DIY

BALERÝNKY OKOLO KOTNÍKU

Trochu více náročnější a pracnější návod.

Potřebovat budete:

1) balerýnky

2) stejně barevnou látku, která bude pevnější nebo podlepená textilní výstuží

3) řetízek se zapínáním

4) extra pevné lepidlo na namáhané spoje

5) textilní lepidlo voděodolné nebo jednu a niť.

Postup:

Nejprve si vytvořte řetízek, který bude okolo kotníku. Je jedno jestli si tam dáte již hotový koupený nebo jestli si ho vytvoříte. Pokud si ho vytvoříte sami, tak zapínání koupíte v krámcích s korálky nebo v některých švadlenkách. Pokud budete chtít dvojitý náramek jako je na obrázku, tak Buď můžete použít lepidlo a slepit oba řetízky nebo můžete použít stuhu či barevné provázky a oba řetízky k sobě provázat. Na internetu najdete spoustu fotek pro inspiraci.

Potom si zhotovíte očko v místě paty. Materiál široký 1 – 1,5 cm a dlouhý 6 cm přehnete na polovinu (3 cm) a buď jednoduchým, ale pevným stejem v ruce sešijete nebo přilepíte k sobě. Doporučuji k botě očko jak přilepit, tak i aspoň jednoduše přišít. Dejte si pozor  na sešití a výběr nítě, aby vás pak nedřela na patě. :)


DIY

ŽABKY PLNÉ PEREL

Tento návod vypadá na finální fotce velmi hezky a je velmi jednoduchý. :)

Potřebujete:

1) žabky

2) pevnou stuhu, ale né tvrdou či ostrou na koncích

3) jehnu a níť

4) korálky

Postup:

Pásky u žabek si obmtáte stuhou a to od středu spojení až po konce pásků. V místě nárku budete stuhu proplétat do tzv. osmiček. Z venčí dovnitř horem, ze vnitř ven spodem, otočit a na druhou stranu to samé. Toto budete dělat oběma pásky a to tak, aby vyplněný prostor byl vyplněný celý. Délka je na vás, ale nedělejte to zas tak moc dlouhé, aby se vám v tom dobře chodilo. Zbylími koncy stuhy obmotejte zbytek pásku. Dejte si pozor, aby vám zbylo dostatek stuhy. Na koncích pásků můžete stuhu sprz pásek jednou prošít a na ozdobu umístit jednu perlu nebo korálek. po zajištění stuhy na koncích pásku můžete začít pošívat vyplněný prostor korálky a máte hotovo. :)

Comments

comments