Lázeňská chvilka klidu

Je pondělí skoro půlnoc, spolubydlící už dávno spí a já díky pidi odpolednímu šlofíku po fyzio nemůžu zabrat. Jindy odpadnu jak nic a dneska ne a ne. Nicméně mi během dne došlo, že já jsem v lázních už skoro 2 týdny.

Uteklo to jak voda, sotva se rozkoukáte a půlka je za váma. První týden doslova koukáte okolo a na vše si zvykáte. Druhý týden jste tak vyřízení, že nevíte ani co je za den. Sice najet na tenhle lázeňský režim je dalo by se říci hodně snadné, ale pro člověka jako jsem já, který by měl ze svého času právě tady vytěžit maximu, je to spíš naopak. Jsem váha, takže ve plýtvání času a prokrastinaci jsem expert. Nicméně i já mám své sny a cíle, kam bych se ráda posunula. Myslela jsem, že tady bude ideální příležitost se tomu pověnovat. Nestalo se. V první řadě mi to úplně zas tak nedovoluje rozpis procedur, který vás nutí si sednout max na chvilu a to opravdu nic neuděláte. Nebo tedy já, mít neustále přetrhnutou niť, to není nic pro mě. V druhé řadě je člověk tak vyřízený, že na to nemá ani pomyšlení a v třetí řadě by to chtělo pokoj jenom pro sebe. Ponaučení číslo jedna:

Jednolůžák za každou cenu!

Zdá se to jednoduché, ale rozhodně není. Doslova ukořistit jednolůžák není jen tak. Můj kolega od stolu, tak ten si jednolůžak obvolával ještě ve chvíli, kdy ani nevěděl, jestli vůbec lázně dostane a jestli vůbec dostane právě Velichovky. I tak si sem volal. Je tedy jasné, že když jsem volala já s povolacím papírem do lázní, tak už bylo pozdě. Kdybych měla jednolůžák asi bych se snadněji dokopala ke všemu. Možná, že kdybych měla blbé spolubydlící, tak také – jenže nemám. Tohle je vlastně takový klad – protiklad. Tyhle moje holky jsou vážně skvělé a nemůhu být víc šťastnějsí, ale – dokopala bych se k práci nebydlet s nima? Nevím.

Zítra je úterý 29.ledna a já si vymyslela plán. Vyrazím na procedury s počítačem a místo návratu na tu chvilku na pokoj budu sedět v hale a pracovat. Jsem na sebe ohromně zvědavá, a abych z toho nevycouvala, tak tenhle článek půjde ven hned teď a ráno v sedm Vám ho nasdílím. A jestli nepřidám žádnou stories z hlavní haly s počítačem, tak si půjdu jako trest koupit skotský střik jako proceduru navíc. Kdo viděl stories, tak ví.. :D

Je 23:21, tak půjdu už spát, musím nabrat síly. Jestli si dobře pamatuji, tak zrovna v úterý mě pravě jeden skotský střik čeká. :D

Vaše Marťa

Comments

comments