Matějovy maappi + Kiehl’s a Matthew McConaughey

Tohle bude asi trochu neobvyklý článek, ale vzhledem k okolnostem jsem si řekla, že si zde své místo zaslouží.

Dva dny před odjezdem do Norska jsem byla pozvána na akci, které se těžko řekne ne. Za prvé to bylo od Kiehl’s, za druhé to byla akce ke spolupráci s Matthew McConaughey, který podporuje organizaci Autism Speaks. A jak už je tedy jasné, akce byla na podporu autismu. 

Mezi svými blízkými nikoho s autismem nemám, těžko tedy mohu říci jaké to je a co to je.. Autismus je pro nás něco, si každý zhodnotí jako něco, co známe. Lidi s autismem přece potkáváme dnes a denně ve městě nebo v MHD. Ale opak je pravdou, já sama jsem toho příkladem. Nikdy jsem lidi s autismem nehodnotila špatně, spíš mi jich bylo líto. Nikdy přeci nepoznají jaký je náš život. A to jeprávě to. Mají svůj život, svůj svět. Na této akci byly i MAAPPI, přesněji rodiče 13ti letého Matěje, který má autismus. Během akce nám bylo vysvětleno co autismus je a co není. Jaké to je s ním žít a co to znamená Aspergerův syndrom.

Věděli jste, že autista jako takový má svůj svět a je v něm šťastný? Narozdíl od Aspergerova syndromu, kde si autisti uvědomují svou, nebo naopak naši, odlišnost a trpí velkými depresemi.? 

 

Matěj má právě Aspergerův syndrom. Vedle toho, že to je nadaný kluk milující metro a vlaky, tak kreslí i maappi. Tyto speciální maappi, které si postupně oblíbilo více a více lidí. Život s autismem není pohádka a své o tom vědí i Matějovi rodiče. Jejich život není lehký a proto chtějí díky Matějovým maappám pomáhat i dalším. Co vše mají v plánu a jak můžete pomoci i vy, se dozvíte ZDE. :) 

Celý projekt od Kiehl’s je o tom, že chtějí dostat více do podvědomí autismus jako takový. Byla vytvořena speciální edice jejich hydratačního krému, který je symbolem pro tuto akci. Tou nejdůležitější částí je video, které nátočil právě Matthew. Za každé sdílení videa na FB věnuje Kiehl’s jeden dolar. Video sdílelo už tisíce lidí, tak pojďte pomoci i vy. Stačí sdílet jen video, které najdete ZDE. To jestli si i pořídíte jejich krém, který mě osobně hodně mile překvapil, nechám jen na Vás. 

 

Všechny fotky nafocené k tomuto článku v Norsku a Švédsku :

 

Comments

comments