1O míst v ČR, která stojí za výlet

8

Tento článek je na Vaše přání. :) Dostala jsem pár dotazů ohledně míst, která stojí zá výlet a jsou v ČR.

Jelikož jsme s Kubou oba ze severu republiky, konkrétně z Děčína, tak velká část našich oblíbených míst je právě tam. Spousta míst se navíc dá hezky spojit a navštívit během jednoho dne nebo víkendu. :) Článek jsem rozdělila na dvě části. První je východ a západ slunce. Druhou jsou ostatní výlety. :)

Východ a západ slunce:

  1. Sněžník
  2. Vyhlídka Máj
  3. Ještěd

Na Sněžníku je dokonalé to, že tam uvidíte jak východ, tak západ slunce, a to nemusíte ani dojít až k rozhledně Sněžník. Sněžník je skvělý nejen na východ a západ, ale i přes „den“. Je tam nádherná příroda, rozhledna, spousta míst pro horolezce a louky na pouštění draků. Kdo tam ještě nebyl, tak doporučuji.

Vyhlídka Máj je spíš takový rychlo výlet. Kromě západu slunce a výhledu na řeku, která je v tomto místě stočena do U, tu nic není.  Nicméně i tak to je hezké místo a západy tu jsou krásné. :)

Ještěd! V zimě, to je dokonalá pohádka. Sice tam je šílená zima, ale stojí to za to. Za odměnu si pak můžete dát horkou čokoládu uvnitř restaurace na Ještědu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Východ slunce na Sněžníku 

Výlety:

  1. Vlčí výběh
  2. Zámek Blatná
  3. Pravčická brána
  4. Sněžník
  5. Tisé skály
  6. Soutěsky (Hřensko) + Kleiner Winterberg (DE) + Bastei (DE)
  7. Chalupská slať

Vlčí výběh je rezervace, kde žijí vlci volně/pod dohledem. Pod podmínkou ticha se můžete jít projít po lávkách, ze kterých je vidět na vlky. Nám se poštěstilo a vlky jsme viděli. Musím říci, že to bylo boží. Tyhle stvoření u nás doma můžeme. :)

525C7485

Zámek Blatná

Zámek Blatná – Zámek s parkem, ve kterém žijí daňci. Zámek by sice stál za rekonstrukci, ale samotní dani jsou super. Nechají se v klidu nakrmit z ruky a někteří i pohladit. Na výlet doporučuji vyrazit minimálně s kilem jablek nebo mrkve. Článek o výletu na Batnou tady. :)

Pravčická brána je skalní úkaz na severu čech. Cesta je sice do kopce, ale za to lesem, takže i v létě se to zvládnout. Na tomhle místě jsme s Kubou nebyli už hrozně dlouho, takže nás to brzo čeká.

s

Podzim na Sněžníku

Sněžník – Jak už jsem spala výše. Krásná příroda, mnoho možností pro horolezce, louky na pouštění draků, Rozhledna a boží výhled. Pro nás to tam je jako v pohádce a rádi se tam vracíme. Když si přivstanete a vyrazíte na východ slunce a chytíte mlhu, tak Vám mohu slíbit jeden z nejkrásnějších východů slunce, jaké můžete vidět. :)

Tiské skály – Zkuste si tohle místo vygooglit a uvidíte sami, třeba tyhle fotky. Stojí to za procházku. ;P

Soutěsky – Místo, kam jsme jezdili každé léto a prázdniny. Soutěsky jsou skály mezi kterýma teče voda. V Soutěsky můžete projít buď pešky nebo se úseky svést na lodích, které jsou s průvodcem a výkladem o jednotlivých skalních útvarech. Z dětství so pamatuji slona, snad vodníka a snad mlynářovi dcery. Do Soutěsek, které jsou ve Hřensku, se můžete i svést z Děčína lodí. :) Pravidelně jezdí Děčín-Hřensko , Hřensko – Děčín.

5

Kleiner Winterberg 

Kleiner Winterberg (DE) + Bastei (DE) – o tom jsem Vám psala už tady :)

Chalupská slať – Pokud budete mít cestu nebo výlet na Šumavu, tak se zastavte nejen na Vlčím výběhu, ale i na Chalupské slati. je to lávka přírodou, která vede k jezírku. S kubou jsme tam byli v zimě a bylo to boží. Všechno bylo zamrzle a třpytilo se. Hned bych jela znovu a ani ta zima by mi nevadila.

 

Doufám, že se článek líbil a vyrazíte někam například o prodlouženém víkendu, který bude teď na přelomu duben/květen. :)

 

Mějte se krásně,

Vaše M.

fr

Comments

comments