ZAKYNTHOS – part 2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Den třetí: 

Třetí den bylo stále pod mrakem, ale nám to vůbec nevadilo. Aspoň jsme se nespálili hned na začátku dovolené. :D Ráno se odvezl skůtra zpět do půjčovny a vypůjčilo se auto na další tři dny. Měli jsme v plánu prozkoumat další místa, která byla dál než Keri beach nebo Lighthouse, takže auto nám přišlo na tyhle cesty pohodlnější. :) Po snídani jsem vyrazili směr další puntík a to na Navagio Beach. Tohle místo bylo na mapě nejdále ze všech míst a cesta nám tam trvala necelou hodinku. Když jsme konečně dorazili na místo, tak se před náma opět otevřel pohled na širé moře. Na této straně ostrova je ten výhled asi nejhezší. Opačná strana kouká na Řecko (pevninu).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Navagio beach můžete vidět ze dvou míst. První je buď vyhlídka ze skály nad pláží, a nebo přímo z pláže. Bohužel tyto dvě místa nejsou propojená, takže pokud chcete na pláž musíte do nějakého přístavu a tam si zakoupit cestu nebo výlet na tuto pláž. S Kubajszem jsme dali jen vyhlídku, která nám bohatě stačila. :) Velký počet turistů a lodí na této pláži nás odradil.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Navagio beach / Shipwreck

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jediné místo s eletric blue vodou na ostrově. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druhé místo, které jsme prozkoumali, byl malý přístav s malou pláží. Porto Vromi. Jako správní turisti jsme oblékli plavky a šli se opět potápět. Voda tady byla malinko studenější, ale rychle jsem si zvykli. :) Pláž v moři velmi rychle klesala, takže poměrně rychle jste byli v několika metrové hloubce a mohli prozkoumávat dno. Zhruba po půl hodině jsem se vydali pokračovali dál po ostrově. Cestou jsme chtěli navštívit ještě Porto Roxi, ale nepovedlo se nám jí najít. Po návratu na hotel jsme dali sprchu, večeři a zkusili stihnout západ slunce nad Keri Lighthouse. To se nám povedlo, ale nestihli jsme to vyfotit. To sluníčko zapadalo tak rychle a bylo tam tolik lidí, že než jsme našli krásné místo „bez“ lidí, tak už bylo téměř po. Pokud tam vyrazíte, tak nejpozději na místo doražte hodinu před západem. Pak se těžko parkuje a hledá místo na pozorování kouzelného západu. :)

DCIM103GOPRO

A vážně už musíme dál? :D  (Porto Vromi)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Keri Lighthouse

Den čtvrtý:

Následující den jsem opět pokračovali v objevování ostrova. Tentokrát jsme už zvolnili a vydali se objevovat a užívat si pláží. První pláž byla malá písečná jménem Dafni. Autem jsem tam byly za nějakých dvacet minut z Laganas a cesta tam byla opět úžasná. Nejen, že projedete i hlavním městem, ale to pobřeží (směrem na Řecko) je krásné. Na tuto pláž jsme šikovně, aniž bychom něco věděli nebo tušili, dorazili okolo desáte ráno. Pláž byla ještě bez lidí, měla krásný výhled na moře a ostrůvek, bylo tam dokonalé ticho a mohli jsme si vybrat lehátka dle naší libosti. Chvilku po nás se už malinká pláž zaplnila dalšími turisty a nebylo kam si lehnout. Důvod, proč si kam nebylo lehnout, byly malé dřevěné ohrádky na vajíčka želv. Celá pláž jimi byla poséta a proto se mohlo ležet jen na lehátkách nebo těsně před mořem. :)

14095818_1195322003840850_3197072179577066790_n

(Fotka z mého instagramu)

DCIM103GOPROG0049214.

Jak už jsem naznačila ohrádkami chránící želví vajíčka, tak na této pláži můžete vidět malé želvičky, které se právě vyklubali a lezou poprvé do moře. Nádhera! Jen kdyby tam nebylo tolik lidí, kteří jsou spíše bezohlední a stoupají si přímo před želvičku. Naštěstí na této pláži pracují ochránci želv, kteří nejen kontrolují ohrádky, ale i pomáhají želvičkám do moře bez sebe menší újmy od turistů. :) Tuto pláž jsme si hned na první návštěvě oblíbili a zůstaly jsme zde až do tří odpoledne. Pak jsme se vydali objevovat pláže dál.

DCIM103GOPROGOPR9692.

Další pláž byla Gerakas. Dlouhá písečná pláž, na jedné straně širé moře a na druhé skály. I zde byla pláž ohraničená a ležet se mohlou pouze na posledních dvou-třech metrech od moře. Zbytek pláže byl ohraničen kvůli želvám, která v noci vylézají na pláž a kladou vajíčka. Nicméně ani toho ohraničení nikomu nevadilo. Pláž je delší a místa bylo dost. :)

14184480_1195321867174197_1404524101661568165_n

Gerakas beach (Fotka z mého instagramu)

DCIM103GOPROG0169555.

Po návratu na hotel jsme se rozhodli ještě navštívit hlavní město Zakynthos. Rozhodně doporučuji jak za dne, tak v noci. Pokaždé je úplně jiné a stojí za to. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohled od přístavu na kostel v hlavním městě Zakynthos.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oslavy v rámci státního svátku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přístav plný nádherných lodí…

Pokračování přístě.. :) (pondělí)

 

Comments

comments