ExoLens – recenze

DSC00745
Tolik očekávaný a žádaný článek je tu. Musím říci, že jsem nečekala, jaké množství lidí si o něj řekne. ♥ Děkuju!

A teď už k článku..

Exo Lens

DSC05858

Exo Lens jsou přídavné objektivy na telefon. Objektivy na telefon asi každý zná, jeden čas to byl velký trhák a šlo to objednat například z ebaye. Ta kvalita, z ebeye, odpovídala ceně, která se pohybovala většinou okolo pár dolarů. Tyhle Exo Lens objektivy už jsou vymakanější a s těma z ebaye se nedají vůbec srovnat. Vyrábí je firma Zeiss (čti cajz), která je jedna z nejlepších na optiku. Tedy na brýle, dalekohledy nebo čočky do objektivů. Na výběr je ze tří objektivů na telefon. Širokáč, makro a tele. Já osobně mám nejraději širokáč. Pro naše využití je nejvíce praktický, nicméně jsem si vyzkoušeli i makro a tele na naší cestě do Saint Tropez. :)

Photo 20.05.17 7 31 22

Snídaně u útesu ve Finale Ligure – ExoLens 

Když už jsem u té cesty, tak na tenhle výlet do Francie jsem vyrazila s mou foto stálou výbavu (Olympus OM-D E-M10, 17mm, 45mm a půjčenou 7-14mm) a paradoxně jsem první den fotila jen na Exo Lens, který jsem měla na telefonu. Úplně jsem zapoměla na foťák. Foťák jsem vytáhla až v Nice na náměstí s fontánkama. :D Už to napovídá, že jsem se do toho zamilovala ihned.

Photo 20.05.17 9 16 14

Vyhlídka na Monaco – ExoLens

Díky tomu, že tyhle objektivy jsou na telefon a telefon máme asi každý neustále po ruce, tak pro mě byla snadnější zaznamenat fotky právě na telefon. Foťák jsem z batohu prostě nevyndala. Nebylo potřeba. Navíc velikostně má ExoLens velkou výhodu. Objektiv můžete mít neustále při ruce. Jsou malý, takže moc místa nezaberou a jsou lehký. Já svůj širokáč nosím neustále u sebe v kabelce. :)

Photo 21.05.17 21 27 41

Západ v Saint Tropez – ExoLens

Kvalita fotek. V dnešní době jsou telefony už natolik vymakaný, že z nich lezou krásný fotky. Já mám iPhone 7 a s fotkama z telefonu jsem byla spokojená. Nicméně telefon se nevyrovnal fotkám z foťáku. Ta kvalita je stále někde jinde. Ve chvíli, kdy jsem nasadila ExoLens, tak se šířka záběru zvětšila a fotka samotná zůstala kvalitou buď stejná nebo ještě lepší. Většina přídavných objektivů na telefon kvalitě fotky spíš ubírala. Například rozostřené rohy, nešlo fotit v protisvětle – odlesky nebo vinětace (tmavé rohy). To se Vám s ExoLens nestane. Navíc kvalita fotek z těchto objektivů se hravě vyrovná fotkám z levných zrcadlovek a foťáků. A u toho musím znovu zmínit, že telefon máme neustále po ruce všichni. Narozdíl od foťáků, který nechceme kolikrát ani tahat a spíš se doma na ně práší.

Photo 20.05.17 10 52 09

Ulice v Nice – ExoLens

Další výhodou je to, že většina z nás v dnešní době své fotky zveřejňuje na sociálních sítí. Díky focení rovnou na telefon, si fotky můžete rovnou upravit a zveřejnit tam, kde chcete. Pokud fotíte na foťák, tak Vás nejprve čeká přesunutí fotek do telefonu nebo počítače a až pak na sociální sítě. O malinko je to v tomhle lepší. :)

Photo 22.05.17 18 13 01

Lago di Garda – ExoLens

Jak připevnit objektiv na telefon. K tomu je potřeba speciální kryt nebo „růžek“, který má na sobě závit na objektiv. Jsou různé druhy, takže si každý najde to své, co se mu líbí. :) Já jsem si oblíbila tento klasický kryt, který má k sobě možnost přidat i popruh na ruku. Ten se hodí, pokud máte nasazený objektiv a neustále něco fotíte. A cena? Veškeré ceny, všechny kryty atd.., najdete ZDE. Já Vám sem zmíním tyto věci: 1. širokoúhlý objektiv – 4.990,- ; 2. makroobjektiv – 4.590,- ; 3. teleobjektiv – 6.290,- ; 4. kryt na telefon – 1.650,- . Pokud jste normálními uživateli/fotografi, tak Vám bude stačit jen širokoúhlý objektiv. :)

makro_kolaz

3x fotka z ExoLens makroobjektiv.

Photo 22.05.17 18 34 34

Fotka z teleobjektivu. 

surove_fotky_jezero

Tohle jsou 3 surové neupravené fotky z: 

Vlevo: iPhone 7 ; uprostřed: iPhone 7 + širokoúhlý objektiv ExoLens ; vpravo: foťák

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zde jsou dvě upravené fotky.

Vlevo: iPhone 7 + ExoLens + upraveno v telefonu (vsco, snapseed)

Vpravo: foťák OM-D E-M10 + objektiv 7-14mm + upraveno v Lightroomu

Investicí se to tedy vyplatí, protože:

  1. Chytrý telefon nosíme každý neustále u sebe.
  2. Objektivy jsou malé a lehké, takže je můžeme mít kdykoli po ruce .
  3. Kvalita se lehce vyrovná levnějším zrcadlovkám.
  4. Za cenu ExoLens si s těží koupíte bazarovou zrcadlovku. ExoLens je cenově výhodnější.
  5. Fotky si můžete rovnou upravit v telefonu a zveřejnit na sociálních sítích.

Na závěr. Já osobně foťák kvůli své koníčko-práci potřebuji. Nicméně teď vím, že když náhodou u sebe nemám foťák a potřebuji něco vyfotit, tak mám v kapse ExoLens.

 

Doufám, že se článek líbil. Mějte se krásně a užijte si volno. :)

Vaše M.

fr

Comments

comments