Povánoční výlet do Španělska

Vánoční svátky 2017 jsme se rozhodli využít trochu jinak. Žádné objíždění rodiny, žádné návštěvy. Né, že bychom se na to vykašlali, to ne. Objeli jsme si to buď před Vánoci, a nebo hned po návratu. Samotné svátky jsme pak měli úplně celé volné, celý týden jen na cestování a musím říci, že to bylo boží. :) 

Vyrazili jsme hned 25.12. ráno z Prahy směr k našim parťákům – Sabče a Maxovi, kde jsme se všichni naložili do jednoho auta a vyrazili směr Španělsko. Cesta nám měla trvat cca 22 hodin a rozhodli jsme se, že jí celou pojedeme na jeden zátah. V autě jsme byli 4 řidiči, takže to bylo technicky bez problémů. Nakonec se naši kluci střídali jen mezi sebou a zvládli to tak na jedničku. 

Hned na začátku cesty jsme měli boží nápad a to poskládat si vlastní old school playlist na spotify, který jsme si pak pouštěli celou cestu a „zpívali“. Ta nostalgie s každým songem. :D 

Náš playlist najdete TADY :) 

Výhled z apartmánu na naše městečko

Náš cíl byla Bennisa. Malé městečko kousek od Calpe. Na ubytování se nás prosím neptejte. Místo jsme měli zajištěné přes známého. Nicméně na internetu se budou moci sehnat podobné nebo jiné možnosti k ubytování. :) Na pokoj jsme dorazili časně ráno a jelikož byla tma, tak jsme neviděli z oken vůbec nic. Už jsem to párkrát říkala a asi nebudu jediná, ale miluju dorazit na místo v noci. Ráno při otevření očí se před Vámi totiž může objevit něco, co jste vůbec nečekali a co Vám vyrazí dech. A tady se nám to stalo. Znovu a zas. Náš výhled byl dokonalý a po celý pobyt nás ani jednou neomrzel. 

Pobřeží Cap Blanc. Dokonalé místo na pozorování vln. ♥

Dovolenou jsme pojali odpočinkově. Sabča se učila na zkoušové. Já odpočívala zdravotně a naši kluci byli v ráji, jelikož byli spolu a mohli se od rána do večera bavit o foťácích. :D Celá dovolená se nesla tedy v duchu klidu, výletů, focení, upravování fotek, jídla, zábavy a v Sabčině případě i v duchu toho jejího učení. :)

Sierra De Bernia Y Ferrer – výlet do hor na západ slunce. 

Naše výlety byly z pravidla buď na východ nebo na západ slunce. Přes den se pak jedlo, odpočívalo, kecalo a hlavně se teda upravovaly fotky z předchozího focení. 

Počasí nám vyšlo dokonale. Pár dní bylo tak trochu zataženo/šedo, ale krásně bylo i tak. A ty západy. Dokonalost. Nic nám tam nechybělo. Možná jen pár dní na víc. Ten týden utekl jak nic, ale i přesto byly tyhle Vánoce skvělý. ♥

Valencie

 

Mirado Monte Toix – Pokud se rozhodnete strávit Silvestr v Calpe, tak tahle vyhlídka nic moc na ohňostroj. Né že by byla špatná, to ne. Nicméně Ohňostroj nebyl nic extra. S úderem půlnoci se nic nestalo. Chvilku bylo „ticho“ a až po chvilce se ukázalo pár malilinkatých ohňostrojů. Ale výhled, jako takový, ten je nádherný. 

 

Torre del Cap d’Or – krásné místo s výhledem, kde můžete dojít až k majáku. 

 

Pláž v Calpe

 

Jeden z mnoha západu z naší terasy 

 

Valencie

 

To by bylo k našemu Vánočnímu vejletování vše. Byl jste už také někdo takhle přes Vánoce/Nový rok pryč? :)

 

Mějte se krásně, 

Vaše Marťa 

 

P.S.: Kdo si chce naše Španělsko připomenout, tak na mém IG profilu mám stále všechny stories uložené. (stories najdete na mobilní aplikaci) :) 

 

Comments

comments