Jak co nejvíce cestovat a nevyčerpat si celou dovolenou

Jeden z nejčastějších dotazů, který dostáváme, je ohledně cestování a času. Jsou to otázky typu: Jak je možné, že neustále někde jste? Spousta z Vás si totiž myslí, že cestujeme každý den. Bohužel realita je jiná a oba dva máme stálé zaměstnání, do kterého chodíme každý pracovní den.

Jak tedy cestovat co nejvíce a nevyčerpat si celou dovolenou?

To nejjednoduší, co můžete udělat je podívat se na všechny státní svátky v roce. Takový státní svátek okolo víkendu Vám může ze dvou dní udělat například 3-4 dny, během kterých se dá vyrazit na krásnou malou dovolenou. :)

 

Prodloužené víkendy v roce 2018: 

30.3. – 2.4.    (4 dny / pá-po)   … 0 dní pr. dovolené

28.4. – 1.5.     (4 dny / so-út)    … 1 den pr. dovolené

5.5. – 8.5.       (4 dn / so-út)      … 1 den pr. dovolené 

5.7. – 8.7.       (4 dny/ čt-ne)     … 0 dní pr. dovolené

28.9. – 30.9.  (3 dny / pá-ne)   … 0 dní pr. dovolené

22.12. – 1.1.    (11 dní / so-út)   … 4 dny pr. dovolené

____________________________________________________

→ 10 dní státních svátků + 7 víkendů (14 dní) + 6 dní dovolené =  30 dní na cestování 

Během 4 dní se toho dá zvládnout opravdu hodně a je jen na Vás, kam až vyrazíte. Můžete vyrazit jen na chatu nebo můžete poznat nějaké evropské město. S Kubajszem rádi vyjíždíme za hranice, když můžeme. Ty prodloužené víkendy jsou super v tom že můžeme vyjet dál nebo toho objevit více. Milujeme Hallstatt a okolí, Glosglockner a další jiná místa spojená s přírodou a přespáním například v autě. :) 

Já si všechny tyhle prodloužené víkendy vypisuju hned na začátku roku.  Díky tomu si pak neplánuji například práci nebo jiné události na tyto víkendy. Nechávám si je volné právě na cestování. :) Samotné cesty pak plánujeme například měsíc dopředu nebo těsně před víkendem. Díky cestování a spaní v autě si plánování na poslední chvíli můžeme dovolit. Nicméně i hotely se dají sehnat na poslední chvilku. :) 

To ale není ze všech možností vše. Cestovat se dá během roku více, celkem je k dispozici 134-139 dní (52 víkendů (104 dní) , 10 svátků a 20 nebo 25 dní pracovní dovolené. ) Samozřejmně, kdo má více dovolené nebo práci, kterou může dělat z jakéhokoli místa, tak může cestovat daleko více. :) 

A koho by zajímalo, jak cestovat v autě, tak TADY máte článek prlný našich rad a zkušeností. 

 

Mějte se krásně! 

Vaše Marťa 

Comments

comments