Cesta do Saint Tropez – část 1. – Finale Ligure, Monaco, Nice

DSC05868

V poslední době jsme se s Kubou hodně rozcestovali, takže když nám přistála „na stole“ možnost vyrazit do Saint Tropez, ta jsme neváhali ani na minutu. Pobřeží slunné Francie, Četník ze Saint Tropez… No kdo by odolal? ♥ Celá cesta se uskutečnila díky známým, kteří potřebovali přivést auto, takže tímto ještě jednou děkujeme, že jsme si mohli udělat boží výlet. :)

Čtvrtek

Naše cesta začala už ve čtvrtek, kdy jsme se přemístili z Prahy do Děčína. Potřebovali jsme dvě věci.  Vzít si u Kubi tatínka auto, kterým jsme tam měli jet, a jít na kontrolu k zubaři. Vtipné bylo to, že z Prahy jsme jeli mým twingem, který je prostě malinký. :D Potřebovala jsem na něm dát pár věcí do kupy, tak jsme cestu využili a hodili ho na servis. Twingo bylo malinko full full double full, ale dalo to v pohodě. Naskládali jsme všechny tašky, spacáky, batohy a vyrazili jsme. :)

Pátek

Hned ráno jsme měli kontrolu u zubaře a musím říci, že před cestou už asi nikdy více. Moje preventivní kontrola dopadla tak, že na půl vyklubaná-nevyklubaná osmička se podráždila při kontrole a já měla o zábavu postaráno následujících pár dní. Takže poučení pro příště, kontrolu nechat až po dovolené a nebo hodně dopředu.. Hlavně, když se jedná o osmičky. Potvory jedny jsou nevyzpytatelné. :)

A teď už cesta. Vyrazili jsme odpoledne za sluníčka směrem na Německo. Cestou po dálnici nám začalo pršet, což nám vůbec nevadilo. Nevím jak Vám, ale nám se hned jede příjemněji. :) Na pátek jsme si naplánovali zvládnout cca 1200km. Před Kubou neuvěřitelně smekám, že to dokáže dát na zátah bez problémů. Já jsem klasicky během cesty několikrát usla. ( Na svou obranu ale musím říci, že cestovat jako spolujezdec je prostě jiné než jako řidič. To auto prostě ukolíbá na místě spolujezdce.. Nemám pravdu, holky? :D ) Naše první zastávka na protáhnutí nohou byla u jezera Bodensee v Německu, pak jsme pokračovali směr Lichtenštejnsko a Švýcarsko. Ve Švýcarsku jsme projížděli přes boží hory, vesničky a skrz skály. Ta cesta byla nádherná, přesně tohle můžeme a kdo sledoval naše instastories, tak přesně ví o čem mluvím. Jediné co, tak si nezapomeňte vypnout data ve Švýcarsku! Nám to nedošlo a koukání se do mapy v telefonu, která se nám nechtěla ani načíst, nás stálo 900,- Kč. Krása! Poučení číslo dvě. :D

DSC05847-Edit

Zastávka v jedné vesničce ve Švýcarsku

Ze Švýcarska jsme mířili okolo Milána až dolů do Finale Ligure, kde jsme se rozhodli přespat. Na místo jsme dorazili v 1:30 ráno, našli místo k zaparkování, poslechli si šum moře, nastavili budíček na 6 hodin ráno a šli spát. Jelikož jsme cestu tam podnikali v Yetim, tak jsme spali každý na svém předním sedadle. Oba jsem si sklopili sedadla jak jen nejvíc to šlo, já hodila nohy na palubku a kuba se poskladal u sebe. Kupodivu jsme se vyspali dobře, čekali jsme že budeme hodně rozlámaní, ale šlo to. Cestovat se opravdu dá v každém autě. (Jen je teda pravda, že příště, kdybychom jeli s Yetim, tak si vyndáme zadní sedačky a cestujeme rovnou bez nich a máme místo, kde se lépe vyspat. :D ) 

Sobota

Budíček byl tedy v 6 ráno. Rozlepit oči, převléknout se ze spacího, omrknout „výhled na moře“ a vyrazit po pobřeží směrem do Saint Tropez. Ve Finale Lugure jsme nocovali přímo u moře a opět se mi potvrdilo to, že dorazit někam za tmy, někam kde jste ještě nebyli, je kouzelný. Ráno se mi opět stalo, že po rozlepení očí mě šokoval ten výhled. ♥

thumb_IMG_6671_1024

Iphone 7

thumb_IMG_6662_1024

iPhone 7

DSC05858

Sedli jsme do auta, projeli si Finale Ligure a nakonec jsme se rozodli, že se ještě nasnídáme u moře. Zaparkovali jsme o kus dál u moře. :) Během snídaní jsme zvládli udělat i několik fotek. Po snídani jsme už ale vyrazili dál. Náš směr byl podél pobřeží, kde jsme si chtěli udělat pár zastávek.

DSC05867

Tady na té fotce je krásně vidět, jak jsem hezky zapomněla fotit na foťák a běhala jsem jen s telefonem a ExoLens. :D 

První zastávka bylo Monaco. Cesta nám trvala asi hodinu a půl z Finale Ligure, takže jsme dorazili okolo deváté ráno. Přijeli jsme nad město, kde byl výhled na celé město. Zastavili jsme, vyskočili jsme z auta a utíkali si to vyfotit. Nevím jak pro Vás, ale pro nás to byla nádhera. Objevili jsme i takovou malinkou vyhlídku, která je pod odbočku na jeden hotel. Kdo tam bude/byl, tak pochopí kde. :) Po kochání se výhledem, který byl vážně úžasný, jsme vyrazili směr město. Monaco je opravdu nádherné a boží. Všechny ty budovy a detaily ve městě. Nádhera. Dokonce se nám poštěstilo, že ve městě byl už postavený okruh pro závod Formule, který se měl jet za týden. A jelikož se okruh jede ve městě, tak jsme okruhem mohli jet i my a dali jsme si i cílovou bránu. :D

V Monacu jsme udělali jednu rychlou zastávku u přístavu, kde jsme se prošli po molu. :) Nijak dlouho jsme se ale nezdrželi. Při projížděli městem směrem ven jsem projížděli městské tunely a normálně se jim tam třpytila silnice. Vyfotit to nešlo, taže kdo pojede do Monaca, tak šup i do tunelů. :D

DSC05882

La Coulée Verte

Další zastávkou bylo Nice, které je zhruba 20 minut od Monaca. V Nice jsem pro nás měla naplánováno několik zastávek. Flower Market, maják, několik vyhlídek, náměstí, park s velkou plochou s vodotrysky přímo ze země a potkat Janičku (LoveFashionPrague), která byla shodou náhod s manželem také v Nice. :) Nejdůležitější bod ze všeho byl ale Flower Market, kde jsem chtěla ukořistit kaktus. Ještě před odjezdem jsem se dozvěděla, že přímo na tomto marketu se prodávají obří kaktusy za pár eur. Já miluju kaktusy (a palmy), takže jsem Kubíka ukecala a už dlouho před odjezdem jsem ho připravovala na to, že s náma bude cestovat i kaktus. :D Cestu na Market jsme si malinko prodloužili městem. Podél pobřeží jsme šli přes Place Masséna, La Coulée Verte a bočníma uličkama až na Flower Market. Nejdelší zastávka byla na La Coulée Verte, kde byly ty vodotrysky. To místo mělo samo o sobě kouzlo. Nejvíce nás ale dostali dva malý drobečci, kteří běhali skrz tu vodu a nakažlivě se smáli. :D

DSC05887

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Všechny fotky, krom této a označených fotek popiskem iPhone 7 , jsou od Kubajsze :) Tak ať se nějak dobře vyznáte v tom, co bylo čím vyfoceno. :) Fotky z ExoLens budou v dalším článku.

Cestou bočníma uličkama párkrát zastavujeme a Kubík fotí. Těch věcí k vyfocení je tam opravdu hodně. Jih Francie je prostě nádherný. Když jsme dorazili přímo na Market, tak začala moje mise. Procházeli jsme se mezi všema možnýma stánkama s jídlem, mýdlama, látkama, až jsme došli ke květinám. Po chvilce hledání jsme vybrali ten nejhezčí kaktus a já si ho za krásných 15€ pyšně odnášela do auta. :D Pokud se někdo zaráží nad cenou, tak úplně stejný kaktus stojí u nás 3x-4x více, takže se mi to opravdu vyplatilo a navíc při každém pohledu na kaktus si vzpomenu na tenhle náš výlet a Nice. :)

Tady máte malinké video z trhů, jak si nesu kaktus.

Z Marketu jsme šli rovnou k autu. Čas nás začal malinko tlačit a museli jsme vyrazit směr Saint Tropez, kde jsme měli domluvené předání klíčů od ubytování. :) Kdyby bylo více času, tak určitě projdeme více věcí, ale na druhou stranu, okolo všeho jsme projeli autem, takže jsme to stejně viděli a to nám v tu chvíli stačilo, jeli jsme přece do Saint Tropez. :)

 

Příjezd do Saint Tropez + další dny bude v pokračování příště…. další díl už tento týden! :)

 

P.S.: Ten kaktus Vám ukážu, nebojte! :)

Comments

comments