#DestinaCZe 2018

DestinaCZe je soutěž o TOP destinaci Česka, která probíhá od 14.5. až do 24.6. v letošním roce 2018. Hlasovat můžete každý týden a v každém hlasování můžete rozdat až 3 hlasy – medaile. Zlatá medaile je pro Vaší TOP destinaci. Stříbrná a bronzová medaile je pro destinaci, kam se rádi vracíte. :) A z jakých kategorií můžete destinace vybírat? 

  • ČS 100 – místa spojená s výročním Československa
  • Česko jede – místa, kde si můžete dovolenou užít aktivně
  • Trendy a novinky – nejzajímavější destinace, které vznikly nebo byly znovuotevřeny v roce 2017 – 14.5.2018

A jelikož je to soutež, tak i vy můžete vyhrát. Hlavní cenou je například pobyt v Letohrádku s. Vojtěcha, který je jednou z destinací v této soutěži. :)

A teď už k jednotlivým destinacím v soutěži:

ČS 100

Brněnské vilové kvarteto

– Brněnské vilové kvarteto, jak už napovídá název, je složeno ze 4 vil. Vila Tugendhat, vila Stiassni, vila Löw Beer a Jurkovičova vila. Každá je zajímavá něčím jiným a všechny stojí za návštěvu. Těšit se můžete nejen na zajímavé interiéry, ale i příběhy nebo historii těchto vil. 

 

Letohrádek sv. Vojtěch

– Krásný letohrádek s velkou zahradou, kde mají výběh i daňci a kozy. Místo s wellness, kde si odpočinete a výborně i najíte. Navíc interiér celého letohrádku je prvorepublikový, takže i interiéry jednotlivých pokojů jsou velmi krásné. Přímo v areálu letohrádku najdete i muzeum Tří oříšku pro Popelku. A jako poslední zajímavostí je to, že jednotlivé pokoje jsou pojmenovány po hercích a herečkách z černobílého plátna. :) 

 

Loosovy interiéry v Plzni

– Tato destinace byla úplně první, kterou jsme v rámci této akce navštívili a oba nás velmi mile překvapila. Ani jeden jsme totiž nečekali, že jednotlivé interiéry budou takto architektonicky promyšlené a originální. Retro vzhled interiérů, symetri pokojů, obliba ve světlech a jejich rozýlení světla po pokojích a mnoho dalšího. V Plzni bylo cca 13 Loosových interiéru, bohužel se ale dochovali jen 

 

Česko jede 

Cyklostezka podél Lužnice 

– Tato cyklostezka byla naší první v rámci #DestinaCZe. Vydali jsme se podél přehrady, rybníků, rozhledem a dalších zajímavých místech, které tato cyklostezka nabízí. 

 

Singletrek pod Smrkem

– Singletrek pro nás s Kubou není žádnou novinkou. Jezdíme tam už od otevření a velmi rádi se tam vracíme. Tohle místo rozhodně není klasická cyklostezka, ale několik zábavných trailů s různou obtížností. Díky tomu si zde zajezdí celá rodinka, začátečníci, ale i profíci. Navíc u tu je možnost využít zázemí s občerstvením, servisem, sprchami a kempováním. :)

 

Cyklostezka Ohře

– Cyklostezu Ohři jsme spojili s výletem na hrad a městečko Loket. Nejem městočko s hradem, ale i příroda okolo je velmi krásná. Nám osobně se nejvíce kromě přírody líbily i Svatošské skály a kempy/občerstevní, kde můžete cestou zastavit a odpočinout si. Podél vody můžete například rychle dojet i do Karlových Varů. 

 

Trendy a novinky 

Nový Jarošovský pivovar

– Jarošovský pivovar je znovuobnovení původního Jarošovského pivovaru, který zde fungoval. Vedle Pivovaru je zde i obchod, kde můžete právě jejich pivo zakoupit. Případně během speciálních akcích se můžete podívat i do Pivovaru a zjistit, jak se takové pivo vaří/vyrábí. Na výběr mají hned několik druhů piva. 

 

Pustevny – horní stanice lanovky 

– Horní stanice lanovky se nachází na hřebenu, kam můžete vyrazit například za sochou Radegastu nebo za kapličkou svatého Cyrila a Mateděje. Kousek od nové horní stanice můžete narazit i na hotel, který je postavený od stejného architekta jako je jedna vila z brněnského vilového kvarteta – Jurkovičova vila. V budoucnu by zde měla být nová lanovka a dokonce i stezka korumani stromů. 

 

Stezka korunami stromů v Krkonoších 

– Na této stezce jsme byli prvně a ihned nás oba zaujala. Cestou na vrchol stezky je hned několik zábavných a naučných zastávek, které celou cestu zpestřují. Další novinkou, která je zde prvně k vidění, je jeskyně přímo pod stezkou. Zde se můžete dozvědět vše o životě pod zemí v lese. Cestu dolů z vrcholu si můžete zpestřit jízdou z tobogánu. 

K celému projektu jsme natočili i videa a tady máte úvodní video, kde najdete veškeré informace. :) 

U Kubajsze na youtube kanálu budeme postupně zveřejňovat všechna videa z těchto soutěžních destinací a právě teď už máte venku dvě videa! :) 

Hlasování a veškeré informace najdete na stránkách ceskozemepribehu.cz a nezapomeňte, že i vy můžete vyhrát! :) A pokud chcete vidět ještě trochu víc z našich návštěv těchto destinací, tak nás sledujte i na Instagramu (@freecoolina , @kubajszcom, @vyletzafotkou ) ! Průběžně Vám tam ještě trochu více představujeme všechny destinace. :) 

 

Mějte se krásně, 

 

Marťa 

Comments

comments