Výlet k jezeru Eibsee

Jezero Eibsee v Německu je tak trochu instagramově profláknuté místo, které ale na rozdíl od některých jiných míst v reálu vypadá a působí přesně tak, jako na fotkách. Klid, čístá a pohádková příroda, nádherná voda a hora tyčící se nad jezerem. S Kubajszem jsme tam vyrazili prvně teprve loni a hned po první návštěvě jsme věděli, že tady rozhodně nejsme naposledy. Je tam opravdu krásně a všem doporučujeme se tam aspoň jednou zastavit. Pak totiž sami zjistíte, jak hezké místo to je a že jedna návštěva je málo. :) 

Jezero

– Jezero Eibsee je ledovcové jezero ležící pod horou Zugspitze a obklopené je jen lesy s jedním hotelem přímo u vody. Podél jezera vede cesta/stezka, která je v super stavu a dostatečně široká, takže například i pro kočárky ideální. Několikrát jsme narazili i na cyklisty nebo běžce, takže ideální i na sportovnější výlet. :) 

Koupání 

– Koupání je zde volně přístupné bez žádných poplatků. Díky cestě/stezce se dostanete až na nejzadnější „plážičky“. Ty jsou většinou kamínkové, takže klasicky jemný písek tu nečekejte. Některé pláže jsou krásně přístupné u stezky/cesty, jiné jsou dál a dostanete se na ně buď lesníma cestičkama nebo když půjdete podél vody po pobřeží dál. 

– Ty kamínky nejsou úplně příjemný, takže pokud vyrazíte s dětmi, tak raději berte pro ně i boty do vody. 

(Tyto dvě fotky + úvodní jsou od Kubajsze)

Zábava

– Kousek od hotelu je například i půjčovana šlapadel, lodí, padlboardů nebo bar. 

Ubytování 

– U jezera je jen jeden hotel, takže pokud plánujete přespat co nejblíže, tak můžete zde. Hotel mi tak trochu připomíná hotel z Hříšného tance, takže asi tak. :D Jinak kousek od jezera po cestě jsou další možnosti ubytování. :) 

Parkoviště, kde se dá přespat.

Spaní v autě

– Pokud se rozhodnete spát v autě, tak máte pár možností. První možností, která je zároveň nejblíže jezeru je horní parkoviště nad lanovkou. Přes noc zde parkování stojí 10€ a máte tu jistotu roviny, takže spaní v pohodě. Viz fotka mapy. Je to parkoviště u Bahnhof Eibsee a je to hned na začátku parkoviště u prvního automatu. :)

– Druhá možnost je cestou na Eibsee po pravé straně. Je to lesnatý plácek u dřevené lávky. Zde se dá přenocovat zdarma. :) 

– Třetí možností je cestou na Eibsee po levé straně. Je to kousek nad lesním pláckem a je to takový odpočívací pruh hned u silnice. Poznáte ho na první dobrou. Přes den tam stojí auta, kterým se nechce platit parkovné u jezera, ale v noci je to volné a dá se zde přespat. :)

Parkování 

– Parkování je u Eibsee lehce dražší, pokud zde chcete strávit celý den. mají to rozdělené asi na 2 cenové skupiny. První je od 5:00 ráno do cca 9:00 za 2€ na hodinu, od 9:00 do 22:00 za 4€ na hodinu. Pokud ale nechete platit, tak nechte auto buď na lesním plácku nebo na odpočívacím pruhu a vyhnete se placení. Nikde jinde zdarma zaparkovat nejde. :) 

Lanovka na horu 

– Lanovka nahoru jezdí nově už přímo od jezera Eibsee. Lístek na osobu je cenově dražší, takže počítejte, že si připlatíte. Vše o lanovce zjistíte ZDE a část stránek je i v češtině. :)

Vlak

– z horního parkoviště u Eibsee se můžete vydat i vlakem na druhou stranu hory. Z vlaku by měl být cestou i hezky výhled na ni. Jinak vlaková zastávka je na horním parkovišti nad lanovkou. :) 

Východ/západ sluníčka

– Eibsee je nádherný jak na východ, tak na západ sluníčka. Jako bonus je, že zde není zas tolik lidí. Pokaždé jsme potkali cca 10 – max 15 lidí, kteří se ale podél celého jezera krásně rozprostřou, takže nemáte pocit přelidnění a můžete najít i tak krásné místo na focení. :) 

Zákazy

Jedno asi z největších omezení, které stojí za zmínku je zákaz kempování. Už jsme tam sice narazili na lidi spící pod širákem, ale nevím jestli to tam někdo kontroluje nebo ne, tak případně ať víte. :) 

(I tyto poslední čtyři fotky jsou od Kubajsze)

Houpací síť EnoNation , láhev na pití Hydrapack , batoh PeakDesign

To by bylo k Eibsee asi vše. :) A pokud plánujete vyrazit k jezeru autem a spát i v něm, tak koukněte ještě na článek o dovolené v autě. Dozvíte se tam spoustu našich vychytávek, jak takhle cestujeme s Kubajszem. :) Článek TADY.

 

Mějte se krásně, 

 

Comments

comments