Destinace 2019

Stejně jako v roce 2018, tak i letos s Kubajszem objíždíme soutěžní místa, která se dostala do soutěže DestinaCZe 2019. To je devět zajímavých míst v ČR rozdělených do tří kategorií a letos se máte opravdu na co těšit. Kategorie jsou plné samých super destinací a já mám hned několik favoritů, kteří si mě získali během návštěvy. :)

Ale už dost psaní, tady máte úvodní video od nás s Kubajszem, kde se dozvíte co nejvíce informací. :)

____________________________________________________________________________

1.TRENDY A NOVINKY 

První kategorií jsou „Trendy a novinky“ , která je pro mě osobně asi vždy nejvíce zajímavá. Ráda zjišťuji, co všechno u nás vzniklo nového. :)

SAFARI PIVOVAR 

Safari park ve Dvoře Králové asi všichni znají a není potřeba nějak více představovat. Nově právě k Safari parku přibyl i Safari pivovar, který je přímo součástí areálu. Jedná se o restauraci, pivní lázně, ubytování, bowling, prostory pro firemní akci a jak už název napovídá, tak i o pivovar. Když zůstanu u pivovaru, tak jejich pivo je hodně speciální díky africkému chmelu a můžete se těšit hned na několik druhů piva. 

Pokud budete ve Dvoře Králové, tak doporučuji udělat zastávku tak jako tak a dát si minimálně aspoň oběd v restauraci, kde to bylo na jedničku. A pokud si nebudete moci dát pivo na místě, tak si kupte domů. Prodávají speciálně vytvořené balení se všemi 5ti druhy piva.

Mně osobně tohle místo moc nadchlo. Slabost pro Afriku mám už dlouho a mým snem je se tam jednou podívat. Tohle místo je i nejmenším detailem tak propracované, že aspoň na chvilku máte pocit, že je Vám Afrika fyzicky opravdu blízko.  :)

Stránky Safari parku najdete ZDE.

____________________________________________________________________________

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU BENEŠOV

Nově zrekonstruované a otevřené muzeum kousek za Prahou, kde narazíte hned na několik kategorií umělců. Od umělců blízké místem Benešova, česká velká jména naší doby, až po mladé a neznámé umělce.  

Vedle kasické výstavy se zde konají i výtvarné kroužky pro děti, vernisáže až po nejrůznější akce jako je například muzejní noc. K muzeu patří i kavárna se vstupem na zahradu.

____________________________________________________________________________

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO

Krásně zrekonstuovaná hvězdárna  a planetárium s výhledem na Brno, která dokáže uchvátit každého hned při vstupu. 

Hvězdárnu i planetárium bych rozdělila na dvě části. Tou první je volně přístupná část, kde najdete venkovní interaktivní expozici a vnitřní část hvězdárny exploratorium neboli Říše mlhovin s dechberoucími fotografiemi.

Další částí je už placená část hvězdárny, do které patří digitárium neboli laicky řečeno kino s velkým plátnem o průměru 17m, které dokáže vykouzlit podívanou nejen ve 2D, ale i ve 3D. Dále sem patří astronomická pozorovatelna, malé planetárium nebo pozorovací terasa s možností zapůjčení přenosných dalekohledů. 

Vedle kasické nabídky se můžete těšit i na promítání filmů, které se průběžně obměňují, takže se můžete těšit vždy na něco nového. 

____________________________________________________________________________

KUDY Z NUDY 

Tato Kategorie má obsahovat DestinaCZe, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi, školní exkurze a pod. Sama jsem byla velmi mile překvapena, jak promyšlené některé části z těchto destinací jsou právě pro děti.

STATEK BERNARD 

Statek Bernard je místo, kde toho najdete opravdu hodně. Od restaurace, muzea řemesel , galerie, 3 dílen (dřevovýroba, design, výroba svíček), mini zoo, foto muzeum řemesel, až po ubytování. Ideální místo na strávení nejen celého dopoledne či dopoledne. 

První zastávku v areálu statku nejde neudělat u mini zoo, která je plná koz, ovcí, prasat, slepic, hus a králíků. Zvířátka si lze bezproblémů pohladit a dokonce i nakrmit speciálně připraveným jídlem, které máte k dispozici za mini poplatek 10,- Kč hned vedle výběhu. 

Během roku se zde koná i několik různých akcí nebo si zde můžete naplánovat svou vlastní akce jako například svatbu, firemní akci či školní exkurzi.

____________________________________________________________________________

ZÁMEK ŽDÁR NAD SÁZAVOU

Zámek Ždár nad Sázavou nabízí nově velmi zajímavé muzeum, kde nepotkáte žádného průvodce, ale každý dostane sluchátka s přehrávačem a může si poslechnout krátké příběhy nebo informace ke všemu, co muzeum nabízí a co Vás bude jen zajímat. Průběh prohlídky je tedy jen a jen na Vás. 

To ale není vše, co areál zámku nabízí. Od kavárny, muzea s obrazy od významných umělců z celého světa, až po ubytování přímo ve věži.

____________________________________________________________________________

EKOPARK LIBEREC

Kousek od centra Liberce, hned vedle fotbalového stadionu, vznikl úžasný projekt, který jsme viděli prvně. Ekopark postavený ze dřeva plný nejrůznějších aktivit pro děti s myšlenkou, aby i dnešní děti zažili dětství jako my venku a né v online světě. Najdete zde od bludiště, přes dílničku na výrobu postaviček ze dřeva, blátivou kuchyňi, vodní stěnu, výběh s dvěma kozama, komposty, třídění odpadu, pískoviště až po dvě úžasné stezky, které vedou skrz celý Ekopark. První stezka je dobrodružná, která končí v jeskyni s pokladem. Druhá stezka je o čtyřech živlech, která také končí v jeskyni s pokladem. 

Pro rodiče je zde možnost kavárny, wellness a odpočinku v korunách stromů nebo v houpacích sítích. A pokud nejste z okolí Liberce, tak zde můžete využít i ubytování přímo u Ekoparku. Místo je to super nejen pro klasické návštěvníky, ale i pro školky nebo školy.

____________________________________________________________________________

ČESKO JEDE

Jak už kategorie napovídá, tak se jedná o DestinaCZe zaměřené na cyklistiku a další sporty. :)

TRAIL PARK KLÍNOVEC

Po ukončení zimní sezóny se na Klínovci otevírají traily pro kola. Na výběr máte hned z několik trailů v různých obtížnostech nebo délek. Výhodou Trail parku Klínovec je, že mají lanovku. Dolů si tedy můžete sjet velmi zábavné traily a nahoru se dostat během chvilky. Já osobně, a to jsem na kole nebyla teď poměrně dlouho, jsem si modrou a červenou hodně užila. Vybere si zde tedy naprosto každý. 

Dalším bonusem je krásná příroda a pokud nemáte kolo, tak si můžete půjčit přímo tady na místě.

____________________________________________________________________________

SINGLEKRAS 

Singletrail Moravský kras jsou zábavné přírodní stezky pro horské cyklisty, díky kterým si užijete jízdu lesem. Na výběr máte z několika trailů a k dispozici je i základna, kde se můžete nejen občerstvit, ale i půjčit například kolo nebo využít servis. I tady jsou stezky zábavné a zajezdíte si zde se vším všudy. Nejen sjezdy dolů, ale i pár menších výšlapů.

Pokud se zde plánujete zdržet například i déle než jen na jeden den, tak v blízkosti je i krásné ubytování Kůlna, které jsme také rovnou vyzkoušeli s Kubajszem. Ubytování vytvořené ze staré kůlny/stodoly na samotě u lese, kde v těsné blízkosti nikdo není a je tam nádherný klid. V kůlně je i restaurace přímo uvnitř pro hosty a dokonce i zimní zahrada, kam můžete vyrazit se svou vlastní akcí jako je například joga víkend. :)

____________________________________________________________________________

RESORT OLEŠNÁ       

Resort Olešná je areál u přehrady Olešná, okolo které vede 4,5km dlouhá cyklostezka. Areál je svým obsahem velmi pestrý a každý si zde najde své. Od hotelu, kempu, restaurace s bowlingem, aquaparku i s venkovním bazénem, velkého dětského hřiště, minigolfu až po půjčovnu vybavenou nejen koloběžkami, ale i bruslemi nebo padleboardy. Ideální místo nejen na letní víkend. 

Nám sice počasí úplně nevyšlo, ale i tak jsme si tohle místo užili řádně od zakempování s autem v kempu, projetí si celé cyklostezky okolo přehrady v půjčeném šlapacím autíčku (tohle hodně doporučujeme, pokud se chcete zasmát. :D ) až po minigolf, oběd v restauraci nebo dětské hřiště, kde se najdou věci i pro dospělé jako je například venkovní posilovna a další. 

____________________________________________________________________________

To by bylo k nominovaným destinacím vše. V průběhu května Vám všechny destinace ukážeme ještě u nás na našich IG (@freecoolina a @kubajszcom) + se můžete těšit na stories z každé destinace, které jsme ještě nikam nedali. :)

A pokud se Vám nějaká DestinaCZe líbila nebo naopak je zrovna jedna z nich Vaše oblíbená, tak jí můžete od 6.5. do 2.6. dát hlas na stránkách www.destinaCZe2019.cz , kde celá soutěž poběží. A odměna bude i pro vás! Pro hlasující jsou připravené super ceny! Hlavní cenou je zážitkový pobyt na 2 noci v Moravském Krasu a zapůjčení kol pro 2 osoby. :)

Mějte se krásně a vidíme se na IG!

Marťa

Comments

comments