Německá Alpská cesta – cesta plná horských jezer a krásných výhledů

Jedna z nějstraších německých cest, která je dlouhá 450km a vede od Bodamského jezera k jezeru Königsee přes bavorské Alpy. Cesta plná horských jezer, hradů, zámků, a krásných výhledů je skvělá nejen na cestování autem, ale i na motorce nebo na kole.

Naše cesta začala v pondělí, kdy jsme vyjeli z Prahy směr Königsee. K jezeru je to z Prahy cca 4,5 hodiny, což se za nás dá zvládnout levou zadní. :) U jezera je velké parkoviště, kde se dá krásně zaparkovat téměř přímo u jezera a od kterého je jezero ve velmi krátké dochozí vzdálenosti. Nám nevyšlo úplně ideální počasí a pršelo, takže jsme dali jen krátkou procházku okolo jezera a šli zpět k autu.

U jezere se toho dá ale podniknout poměrně hodně. Od výletu lodí po jezeře, kdy si můžete vybrat mezi dvěma trasama buď za 15€ nebo 19€. Ta dražší trasa Vás doveze až na druhou stranu jezera, kde se můžete projít k menšímu jezeru Obersee, kde se nachází instagramově známá chatička. Nicméně Obersee není jen o této chatičce.

Levnější a kratší trasa lodí Vás doveze ke kostelu sv. Bartoloměje, kde se nachází i zameček s hostincem. Další možnosti výletů okolo jezera Königsee je například přírodní bazének/vodopád Königsbachfall, kde se Vám naskytne krásný výhled na jezero. Dále u jezera můžete vyrazit například i k ledovcové kapličce nebo přímo k ledovcové jeskyni Eisgrotte.

První noc jsme měli ubytování v Naturhotel Reissenlehen, který můžeme doporučit a pokud se tam budete taky chystat, tak majitel hotelu staví u hotelu i část, kde bude mít vystavenou jeho sbírku starých aut, která stojí za to.

Druhý den byl v plánu východ slunce u Hintersee, který Kubajszovi vyšel na jedničku. I tady je u jezera velké parkoviště, kde můžete krásně zaparkovat a okolo jezera vede super stezka ideální i pro kočárek. V případě, že máte rádi pořádné procházky nebo tůry, tak tady máte hned několik možností na výběr. Nám druhý den vyšlo už hezký počasí, takže jsem se vrátili zpět ke Königsee a vyrazili lodičkou na druhou stranu jezera k Obersee, kde to bylo opravdu krásný a za nás můžeme doporučit.

Od jezera Hintersee to můžete vzít přes instagramově známý kostel sv. Sebastiana, který je hned u silnice.

Další ubytování jsme měli v hotelu Freiger Tatzlwurm, kde to bylo nádherný. Tady doporučujeme 10/10. Hotel je „na samotě“, takže klid zaručen a jeho poloha je tak skvělá, že můžete sledovat východ slunce přímo z wellsness bazénu nebo přímo z pokojů.

Ve středu ráno jsem šli po snídani pořádně prozkoumat Tatzelwurm vodopády, které jsou přímo nad hotelem pár minut. Následě jsme pokačovali v naší cestě dál po té nejvíc skvělé silnici plné krásných výhledů a zatáček – SudelfeldPass. Tohle rozhodně doporučuji. Za mě jedna z nejhezčích částí celé Alpské cesty.

Dojeli jsme už k jezeru Tegernsee, kde jsme se vydali na tůru na vrchol Tegernseer Hütte. Za mě jeden z nejlepších výšlapů, jaký jsem kdy šla. Vyšlápli jsme si nějakých 800 výškových metrů na celkem 18km tůry, což za mě teda velká pohoda. První 2/3 cesty jsou hodně v pohodě. Poslední třeti je už víc do kopce, ale i tak se to jde velmi dobře. Nahoru nám to trvalo 3 hodiny, dolu 2,5 hodinky klidnou chůzí. :) V cílí na vrcholu je možnost občerstvení, tak berte hotovost sebou.

Po výšlapu jsme zamířili směr další ubytování Posthotel Kolberbau ve městě Bad Tölz, kde se natáčel seriál Big Ben. Městečko jsme si ale prošli až druhý den ve čtvrtek. To nám už zase pršelo, takže omrknutí města bylo rychlé a hodně mokré. :D

Další cíl naší cesty bylo pokračovat dál okolo jezera Walchensee až do městečko Garmisch-Partenkirchen, kde je historická ulice Ludwigstrasse plná typických domečků, restaurací a malých obchůdků. Mě nejvíce zaujala čokoládovna Amelie, kde druhů čokolády je opravdu hodně a dokonce skrz prosklenou část v krámku můžete vidět, jak se co vyrábí. Bohužel nás ale i z této ulice vyhnal déšť rychleji, než jsme chtěli směr ubytování v hotelu Böld. (Taky doporučujeme. Výborně tam vaří.) Případně přímo u tohoto hotelu je parkoviště, kde se dá přespat i v karavanu. :)

V pátek nám opět a zas pršelo, takže plánovaný výšlap na Notkarspitze nám nevyšel. Vyrazili jste tedy pomalu zpět přes Hintersee, kde jsme dali ještě jednou zastávku a já si prošla kus okolo jezera zas. :) Od Hintersee jsme jeli už směr Praha.

Nicméně těch míst, je tam k vidění mnohem víc. Přikladám oficiální stránky, kde se dozvíte úplně vše – TADY. Plus mapa s naší trasou +/- tak jak jsme jí jeli je zas TADY.

Pokud budete cestovat autem a budete chtít přespat i v autě, tak cestou jsme převážně viděli super místa na spaní, kde to šlo. Zákazů bylo úplně minimálně. Většinou to nešlo někde přímo u jezera, kde byly například hotely. :)

A ty další místa na výlety:  Watzmann – národní park, u Chiemsee zámek Herrenchiemsee, Fraueninsel, klášter. Ettal klášter, zámek Neuschwanstein, Oberammergau – pašijové hry, Zugspitze, Wieskirche,

Comments

comments