F&F a/w 2015 I Fashion show Prague

__9064222_orig

Ti co sledují můj instagram a facebook, tak už vím, že jsem se zúčastnila přehlídky F&F a/w 2015. Dalo by se říci, že nic zajímavého…nicméně na této přehlídce jsem nebyla jako host v hledišti, ale jako stylistka! Musím vám hned na začátku říci, že být v backstage je pro mě asi mnohem lepší než sedět v hledišti. I když jsem milovník módních přehlídek a zúčastnila jsem se jich jak v roli modelky, diváka, návrháře, tak jako stylistka jsem si to užila nejvíce. A jak taková přehlídka v roli stylistky probíhá?

Oficiálně pro všechny přehlídka začínala ve čtvrtek 19:00 v La Fabrice v Holešivicích. Pro mě, jako pro stylistku, začínala přehlídka už ve středu v 16:00, kdy jsem se dostavila do showroomu F&F. V showroomu jsem si musela vyzvednout všechny věci (outfity, boty, dárky pro návštěvníky, svíčky na stoly atd..), které přiletěly z předchozí přehlídky v Londýně. Všechny tyto věci bylo potřebo přemístit už na místo přehlídky do La Fabriky. Po přemístění a vyložení všech věcí v La Fabrice byla práce hotová a mohlo se jít domu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V den D byl začátek v 8:00. Hned ráno jsem společně s dalšíma dvěma stylistkama (Claudií a Karol) dorazila na místo. Pokud se zarážíte nad tím proč 3 stylistky, tak čtěte dál. ;) Práce začala vyndaváním outfitů z ochranných obalů, vybalováním doplňků a žehlením všech (naprosto všech) kusů oblečení. Okolo půl desáté dorazila Lindsey z londýnské F&F, která má přehlídky na starost. Společně s ní dorazil i celý tým složený z druhé šéfové, čtyř modelek, dvou modelů a dvou make-up artistů. Celý tým byl neuvěřitelný a za nás, tři stylistky, jsme rády a doufáme, že se sejdeme i příště! :) Po jejich příjezdu začala práce naplno. Rozložení všech fotografií outfitů, které byly na přehlídce v Londýně a zjišťování co Nám dorazilo z Londýna, a co ne. Poté se začalo kompletovat a rozdělovat jednotlivé outfity modelkám a modelů. Když bylo hotovo, tak se šlo vše zkoušet. Jak dobře počítáte, tak modelek a modelů bylo dohromady 6 + každý z nich měl 5 outfitů. Takže jsme byly velmi rády, že jsme byly 3 stylistky. :) Po vyzkoušení všech outfitů a seřazení jak půjdou za sebou přišla řada na choreografii. To ale není z celého dne vše…

11070957_932932356746484_789278372557440729_n

Londýnský tým

Choreografii a převlékání outfitů na modelkách jsme trénovali asi 4x. Musím vám říci, že když máte na starosti dva lidi, a každý má na převlečení okolo 20 vteřin, tak je to doslova masakr. Nicméně jsme to zvládly a po čtvrté zkoušce si oddychly, že nám to vyšlo. Po poslední zkoušce, jsme opět žehlily, aby na přehlídku bylo vše ready a perfektní.

Ve volné chvilce jsme měli možnost i poznat modelky, modely a make-up artisty. Skvělí lidí, přátelský a neuvěřitelně moc nás překvapilo a potěšilo, když nám neustále děkovali a objímali nás, že se to celé povedlo.

Čtvrtek 19:00, hoste začali přicházet do prostorů. O hodinu později jsme už stáli v backstage s připravenými outfity a oblečenými prvními outfity na modelkách a modelech. Jak na to vzpomínám při psaní, tak mi opět naskakuje husí kůže natěšením a nervozitou, která nás všechny provázela. Při prvním tónu hudby nás nervozita opustila a po celou přehlídku jsme si na ní ani nevzpomněli. Celá přehlídka byla velmi rychlá a nikdy v životě jsem nikoho, ani sebe, takto rychle neoblékla. Když bylo poslední kolo hotové a na modelky čekalo už jen defilé, tak jsem se šly skrz oponu na ně podívat a bylo úžasné vidět tu skvěle odvedenou práci. :)

Po konci přehlídky byl malý večírek. Vedení, modelky a modelové šly mezi hosty. Já s Karol a Claudií jsem si začaly uklízet všechny outfity a doplňky zpět do obalů a krabic. Když jsme měli hotovo, tak jsme také zavítaly mezi hosty a pokecaly si s celým týmem. Při loučení jsme zjistili, že se stejná parta sejdeme i na další přehlídce, která nás čeká ve Varšavě! Už se moc těším! :)

bathroom inspiration 06_20141223113954805

_1RS4819

Můj největší favorit ze všech outfitů.

Comments

comments