Instameet vol. I

DSC02961

Díky našemu cestování nám v poslední době chodilo více a více zpráv s dotazy, jestli by s námi někdy někdo mohl taky někam vyrazit na výlet… No a po nějaké době jsme si Kubajszem řekli, proč vlastně ne.? Slovo dalo slovo a tři dny na to jsme měli náš první instameet s Vámi. :) 

Slovo instameet nám k tomu úplně nesedí, tak tomu říkáme interně doma fotovýlet. :D 

Plán byl jasný, buď Česko-Saské Švýcarsko nebo Šumava. Zeptali jsme se Vás a odpovědi byly 50:50, takže bylo jasno. Musíme dát obě dvě lokace. :) Jako první padl výběr tedy na Šumavu. Začali jsme vymýšlet kam s Vámi vyrazit a nakonec padly dvě místa. Rozhledna na Sedle a Pustý Hrádek. 

DSC02892

S Kubajszem jsme vyrazili už den dříve s tím, že si uděláme hezkou celou neděli na Šumavě. Naložili jsme gril, spacáky, fotobatohy a vyrazili jsme směr Chalupská slať, kde jsme si naplánovali přespání a ráno východ sluníčka. Tohle místo je pro mě neuvěřitelně krásný. Vyvolává to ve mně pocit jak z filmu Cesta do pravěku. Je jedno jestli tam jste v létě nebo v zimě, tohle místo je pokaždé kouzelný. :)  Ráno nás východ sluníčka trochu laškoval a málem jsme už odcházeli. Nakonec ale sluníčko vykouklo a byl z toho jeden z nejhezčích východů. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z Chalupské slati jsme pokračovali dál na Kvildu, kde jsme zastavili uprostřed ničeho a dali si snídani z grilu s teplým kafem. Normálně kafe nepiju, ale v té přírodě mi chutná. Navíc ta pohoda tam. To můžeme. :) Když jsme si odpočinuli a prošli se po Kvildě, pokračovali jsme dál směr Tříjezerní slať. 

DSC02862

Tam jsme nechali auto dole na parkovišti a vydali se po značkách směr Tříjezerní slať. Když jsme došli až tam, tak nás překvapilo, kolik lidí tam bylo. Spousta cyklistů, rodinek atd.. Procpali jsme se tedy k jezírkům, pokochali se a pomalinku vykročili zpět směr dolů a směr instameet. :) 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sraz instameetu byl ve 15:30 na parkovišti u Rozhledny na Sedle. Nám se podařilo dorazit o něco dříve, tak jsme sedli do kufru, čekali a přemýšleli, jaký ten instameet asi bude. :D Postupně se to začalo sjíždět a nakonec Vás dorazilo neuvěřitelných 13! Tolik jsme rozhodně nečekali, takže ještě jednou a posté – Děkujeme! ♥

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po krátkém seznámení jsme vyrazili směr rozhledna. Cesta není nijak dlouhá, ale díky povídání nám utekla jak nic. Ono vlastně celou dobu jsme si spíš povídali než fotlili, ale nikomu to asi nijak nevadilo. Nebo spíš, já a Kubajsz jsem moc nefotili. Neustále jsme s někým mluvili. Probírali jsme vše od focení, instagramu až po cestování.. Navíc, já dovezla něco na vyzkoušení od Olympusu, Kuba zas něco od Sony a ještě jsme měli sebou náš malý zázrak jménem ExoLens. Takže témat k diskuzi bylo více než dost. :) 

DSC02983

Z rozhledny jsme se přesunuli po Pustý Hrádek / Kašperk, kde jsme nejprve dali jídlo v restauraci u parkoviště a po řádném posilnění jsme vyrazili směr nahoru. Cesta nahoru opět utekla jak nic. V původním plánu byl západ sluníčka, ale to se nám schovalo za mraky a nic moc z toho nebylo. Naštěstí se všem povedlo vyfotit pár fotek než úplně zapadlo. Myslím, že z Pustého hrádku vzniklo nejvíce fotek. Dokonce byly fotky i z polaroidu nebo dronu.  A to mi nahrává hezky na jednu otázku, na kterou se ptáte. : Je nutný být fotograf na tomhle instameetu? Ne, rozhodně to nutné není. Je jedno na co fotíte, jestli fotíte nebo jestli jste přišli jen na výlet a maximálně si uděláte fotku na telefon. :)  I teď jsme tam měli slečnu, která přišla jen na výlet. ♥

DSC03011

Tak a nazávěr už Vám mohu prozdradit, že už víme termín druhého instameetu. :) Kdo chce dorazit na fotovýlet do Českosaského Švýcarska, tak si do kalendáře poznamenejte sobotu 26.8. Více informací najdete v události na FB ZDE. Jo a s Kubajszem jsme vytvořili nový profil jak na FB, tak na Instagramu. Jmenuje se : Výlet za fotkou , tak nás nezapoměňte sledovat i tam a klidně označujte Vaše výletnické fotky #vyletzafotkou, ať můžeme světu ukazovat i ty Vaše momenty z cest. :)

Tak zatím ahój a 26.8. se vidíme v Českosaském Švýcarsku!

Vaše M. 

Comments

comments