OLYMPUS E-M10

om_d

 

Konečně došlo i na mě a mám nový foťák OM-D  E-M10 od Olympusu.

Pro mě je tento model ten pravý. Je malý, lehký. Objektivy jsou také malé a vejdou se všude. :) Uživatelsky jednoduchý a i přesto se dokaže čelem postavit zrcadlovce + má o pár vychytávek navíc. Všechny informace se dočtete tady. Jeho vzhled už je jen bonus! :)

Co mě osobně těší krom výše zmíněných věcí a parametrů je například to, že display je dotykový a výklopný. Ostřící body nemusím překlikávat přes šipky, stačí se toho místa dotknout prstem. A dokonce jde nastavit i vyfocení přes display. Má vestavěný blesk a wifi připojení. Díky wifi si můžete rovnou poslat obrázky do telefonu a uploadovat je například na instagram nebo na facebook. Tlačítka jsou umístěné tak, že se bez problémů můžu kouknout do galerie s již vyfocenými fotkami. Dříve mi vadilo, že tlačítko pro vstup do galerie bylo umístěn tak, že jsem musela foťak uchytit jinak a pak až jsem dosáhla na tlačítko. Předchůdci E-M10 byly tělem větší a grip jste si museli dokoupit. Tento model má tělo menší a upravené tak, že ,,grip,, je už součástí a drží se v ruce úžasně.

U nás doma se již vystřídali všechny tři modely OM-D a v porovnání s Nikonem nebo Canonem jsou prostě úžasný všechny tři modely. Pokud máte doma zrcadlovku, tak se omlouvám, ale já jsem více spokojená s těmito modely. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A jak to vše začalo? K focení jsem se dostala před třemi lety a to díky partnerovi. (Kuba má focení jako koníček a podle mě mu to jde, mluví za to i jeho úspěchy a nyní mu to i vydělává. Koukněte sami zde :) ) Začala jsem s focením na závodech v downhillu. (Downhill je jízda na horském kole v terénu, ale o tom třeba příště.) Nejdříve jsem fotila jen přítele a pár kamarádů. Začala jsem s půjčeným Nikonem a pak s Canonem od přítele. Batoh jsem měla plný objektivů a v ruce jsem držela těžké tělo s objektivem…složité nastovování atd. Není vůbec stranda zachytit jedoucího bikera, v ten pravý moment a ještě aby byl ostrý… Postupně k tomu přišlo i natáčení. Jak pro záběr na video nebo fotku jsem musela vymýšlet různé koncepty záběru a to tak, aby to vypadalo správně (ležení v trávě, prodírání se křovím kvůli dobrému záběru je denní chleba u těhle fotek :D) Člověk by udělal vše pro dobrou fotku, ale s těžkým batohem a foťákem v ruce to bylo víc než dost náročné…. a najednou se Kubovi do ruky dostal OM-D foťák. Jednoho by to focení v terénu bavilo i více. :D Taky jste někdy byli okouzleni nějakou technikou? :)

Parametry zde.

Pokud vás fotoaparád OM-D zaujal a přemýšlíte nad koupí, tak mi napiště na email nebo na facebooku do zprávy. :)

Vaše M.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Comments

comments