Visit Liberec

Náš víkend v Liberci a okolí…

Liberec, jako takový, pro nás není žádnou novinkou. Já tam bydlela a studovala střední školu. Kuba tam jezdil na závody ve sjezdu na kole. A i když oba dva město známe, nebo teda aspoň já, tak okolí Liberce jsme neznali. Ještěd teda ano, ale to asi nemusím zniňovat. :)

S pozvánkou do Liberce a jeho okolí jsme dostali i několik tipů na výlety. No a co Vám budu povídat.. Už teď víme, že nekterá místa se stala novými oblíbenci. ♥ Ale nejprve hezky popořadě. :) 

Pátek 

Jelikož náš výlet do Liberce byl naplánován o víkendu, kdy byly i volby, tak jsme nejprve vyrazili z Prahy do Děčína. Tam jsme si v pátek večer oba odvolili a potkali na silnici ochočenou obří laň, která byla stejně velká jako Velar a koukala nám přímo do okénka auta (kdo viděl stories? :D ).. Po zbytek večera už byly jen přípravy na výlet do Liberce. Ono nabít všechny baterky a zkontrolovat karty není jen tak, když toho každej máme tolik. :D 

Sobota

Odjezd jsme si dali na brzo ráno. Chtěli jsme cestou ještě chytit východ sluníčka, ale ten se nám teda nepovedl. :) Cestou do Liberce jsme nejprve dali Kryštofovo údolí a jejich železniční most. Já ten most miluju, ale přiznám se, že když jsem jela prvně do Liberce na intr vlakem, tak jsem si 1. připadala jak v Harry Potter a za 2. jsem se bála, abychom nespadli. :D Tenkrát jsem ty výšky vážně neměla ráda a představa překonávání se mi byla hodně vzdálená. :D 

Když jsme si most vyfotili, tak jsme pokračovali přes Ještěd, kde jsme se zastavili a prošli se lesem na Černé hoře, což je u tohoto parkoviště pod Ještědem. Ty lesy tam jsou opravdu krásné. Úplně jiné, než třeba u nás na Sněžníku. Z Černé hory jsme pokračovali do Liberce na oběd do Chicago bar & grill, které nám bylo doporučeno. A i když nám bylo posléze doporučeno i několik dalších restaurací, tak nám tam chutnalo. :) 

Po obědě jsme pokračovali směr Černá Nisa, která se rozhodně stala naším oblíbeným místem. I když samotná přehrada byla uzavřena kvůli opravám, tak i tak se nám tam ale moc líbilo. Po Černé Nise jsme se vrátili zpět do Liberce, dali si zastávku u mého intru a poté pokračovali dál na hotel, který jsme měli pod Ještědem. Večer jsme ještě vyrazili do města na chvilku. :)

Neděle 

Po snídani jsme se odhlásili z hotelu a vyrazili jsme na Ještěd, kde jsme udělali pár fotek Velara. Poté jsem se vydali na Dračí vrch, který jsme původně chtěli dát v sobotu cestou z Černé Nisy, ale nakonec jsme to nechali na neděli. :) Na Dračím vrchu jsme udělali pár fotek a cestou zpět k autu potkali ještě Mloka, který se nám stal na chvilku modelem. Byl nádherný. :) 

Po Dračím vrchu jsme zamířili ke Kapličce u obrázku. Tuhle kapličku budeme muset dát někdy i za lepšího počasí. Ten podzim a blátivou nebylo moc hezké, ale například v létě to tam musí být krásné. Po Kapličce jsme vyrazili do Kavárny bez konceptu, kde jsem byla naposledy před několika lety, když moja Kačaba studovala ještě vejšku v Liberci. No a ke kafíčku jsme si dali samozřejmně dorty. Kuba jeden, já dva. :D Neuměla jsem se rozhodnout, tak jsem dala jak red velvet, tak mrkvovej. ♠

Po posilnění u kávy jsme vyrazili na Kamenná vrata, který jsou naším druhým oblíbeným místem z tohoto výletu. Jsou kousek od parkoviště a cesta k nim není nijak náročná. :) Kamenná vrata jsou doslova vrata ve skále, skrz kterou se můžete dívat do dáli. Dokonce si na skálu můžete vylést. není to nijak náročné, ale pokud máte strach z výšek, tak doporučuji zůstat na začátku a nelést až na druhý konec. I přesto, že se snažím překonávat, tak mi to úplně příjemné nebylo. :) 

Na závěr dne jsme dali západ sluníčka na Ještědu. Na Ještěd jezdíme rádi. Někdy dokonce jen na otočku na východ z Prahy a po východu zas hezky zpět do Prahy do práce. :D …takže bez západu na Ještědu by to nebyl správně zakončený výlet. :) 

 

Co vy a výlety v okolí Liberce. Byli jste na těchto místech nebo znáte nějaká další, která stojí za výlet? :) 

Galerka plná fotek ode mě a od Kubajsze:

Comments

comments