Tak trochu jiná dovolená

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když se řekne slovo dovolená, tak většině z nás se vybaví moře/sluníčko/relax. Já to mám stejně, ale po jednom víkendu stráveném „jinde“ svou odpověď pro příště přehodnotím. :) Proč a jak je to možné?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naskytla se nám příležitost strávit víkend v rakouských horách. Konkrétně v naprosto krásném místě jménem Leogang. I když náš účel cesty na tohle místo byl sice pracovní, tak i tak to pro nás byla dovolená. Začalo to už cestou na místo. Rakousko je prostě jiný kus země, která je přírodou dech beroucí. Vše vypadá bez zásahu člověka, upravené, čistě, žádné velké billboardy podél cesty…všude jen nádherná příroda. Cestou jsme měli možnost nejen obdivovat a být uchvácený ohromnými horami, ale i divokými řekami, horskými potůčky té nejprůzračnější barvy, nádhernými loukami s rakouskými domečky a balkóny plných květin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Příjezd do Leogangu byl stejný jako cesta. Dalo by se říci, že Leogang je takové „údolí“ mezi horami. Na jedné straně se tyčí dokonalá hora a na druhé straně velké kopce. Vesnička Leogang není nijak velká a celá je přizpůsobena pouze pro rekreační účely. Najdete zde několik nejrůznějších hotelů, jednu restauraci, krámy s oblečením a sportovní výbavou, lanovku a půjčovnu (kola/lyže atd…).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Náš hotel byl krásný. Nevím jak přesně Vám to popsat, ale byla to směs luxusu, rakouského stylu a přírodních materiálu (dřevo,železo..). Nádherné místo, kde jsme z pokoje koukali na kopce na jedné straně údolí a z hotelové restaurace na skály na druhé straně údolí. Jako bonus bylo podzemní parkování, bazén, wellnes, sauny, herní místnost, bar… Pro dovolenou je to místo jako stvořené. Jste v přírodě, kde přes den můžete vyrazit pěšky nebo na kole po hřebenu, dále například sjet z kopce do údolí na laně (to vypadalo naprosto dokonale a ten výhled při jízdě) a večer po dobré večeři zajít do bazénu, na masáž nebo do baru. :) V zimě zde zas můžete lyžovat, ale pro mě má větší kouzlo právě ta „zelená“ a rozkvetlá příroda. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako další bonus je to, že Leogang je i bike park. To znamená, že jsou zde náročnější tratě jako například Down Hill nebo Freeride. Právě zde, na těchto tratích, jsme byli. Přítel jezdil a testoval kola pro italský Moutain Bike Action a já ho fotila také pro tento magazín. Vyšlo nám hezké počasí, takže se fotilo a jezdilo výborně. :)

_DSC8254

Večer se vyrazilo na večeři a byla jsem velmi mile překvapena. Restaurace nabízela 3 druhy menu. Normální, pro sportovce a vegetariánské. Já si s přítelem objednala menu pro sportovce, které bylo opravdu vynikající a skládalo se z několika chodů. První byl salát dle vlastního namixování v samoobslužném baru, kde bylo na výběr od různých salátu, zeleniny, dresingů, oříšků, ovoce, sýrů atd… Další chod byla polévka, kde jsme si mohli vybrat ze dvou druhů. Hlavní chod byla ryba na dušené zelenině a bramborech = opravdu vynikající. Poté přišel na řadu desert. Zde bylo na výběr buď mezi jahodovým tiramisu nebo mezi sýry a jinými slanými deserty opět v samoobslužném baru. Já zvolila tiramisu, ale když jsem viděla jak si šéf italského magazínu donesl kousek sýra přelitý medem a ořechy, tak jsem měla chuť doběhnout si i pro sýr. :D Fotky bohužel nemám, nedovolila jsem si v naší společnosti vytáhnout ani mobil, natož foťák. :)

 

A co pokoj? Ten byl prostorný a nádherný stejně jako zbytek všeho. Podívejte sami. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Za mě ve třech slovech: Skvělé a doporučuji!

 

Poslední den jsme se přesunuli z Leogangu na jiný kopec, kde jsou tři malé vesničky Serfause – Fiss – Ladis vedle sebe. S přítelem jsme byli ve vesničce Serfause, která má vlastní vstupní bránu a auta ve vesničce mohou jen od brány k hotelu při příjezdu a od hotelu k bráně při odjezdu. Proč? Tam auto nepotřebujete. Nejen, že vesnička byla „pro pěší“, ale po hřebenu mezi těmito třemi vesničkami vedlo asi 6 lanovek na všechny strany, takže auto zde opravdu potřeba nebylo. S přítelem jsme dle plánu vyjeli hned večer červenou lanovkou ze Serfausu nahoru na hřeben, odkud jste mohli vidět na instagramu fotku od jezera. Zde byla krásná restaurace s jezerem, kde jste si mohli půjčit třeba kánoje a proplouvat s dětmi na kánoji po jezeře. Dále zde byla i bobová dráha, kterou jsme si sjeli rovnou 2x. :D

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Druhý den jsme vyrazili do Bike parku u vesničky Fiss. Kuba s kamarádem Martinem vyrazili na kolo a já je šla fotit. Když kluci dojezdili v na DH trati, tak šli na „endurko“ a já měla čas se projít po hřebenu. Příroda opět nádherná… Kochala jsem se tak dlouho až jsem došla na druhou stranu kopce opět do vesničky Serfause. Tam jsem se zas otočila a vrátila se po svých zpět nad Fiss. Mohla jsem ze Serfause žlutou lanovkou na hřeben nad vesničkou Fiss, ale šla jsem raději po svých. Když jsme se všichni opět sešli u auta, tak jsme už vyrazili zpět domů. Chtěli jsme se zastavit někde na koupání (horské jezero nebo horský potůček), ale přítel překlikl omylem cestu na navigaci a místo po horách jsme jeli po dálnici. :)

 

Snad se Vám článek líbil. :)

 

Na závěr jedna nenalíčená selfie a popis outfitu na fotce u jezera. :)

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kalhoty, top / Zara sale , boty/ Converse , cardigan / SheInSide.com , brýle/ Lindex. 

Comments

comments