F&F a/w 2015 I Fashion show Budapest

__9064222_orig

Třetí a zároveň poslední evropská přehlídka pro F&F je za mnou. Čas strávený touto spoluprací, čas strávený s týmem z Londýna, čas strávený s přípravou přehlídky…nejlépe strávený čas v oblasti módy za poslední měsíc. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cesta začala stejně jako předchozí. Jak do Varšavy, tak i do Budapešti byl odjezd ráno. Sešli jsme se v 8:15 opět na Národní třídě, odkud jsme vyrazili vyzvednout věci do MiniMaxu a showroomu F&F. Po naložení všech věcí jsme hned vyrazili směr Budapešť, která byla narozdíl od Varšavy blíže. Cesta s kolonou na Slovensku trvala 5 hodin. Nicméně těchto 5 hodin bylo trochu více náročnějších než 8 hodin do Varšavy. Počasí sice nádherné, ale ne pro někoho, kdo cestuje několik hodin po rozpálené dálnici a ještě v černých džínách a černém tričku. Co dodat, tohle se mi nepovedlo.. :D

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Boží kancelář v Minimaxu, kde jsme vyzvedávali část věcí na přehlídku. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po příjezdu do Budapešti jsme jeli rovnou na místo akce.  Navigace jako na potvoru „selhala“ a nenavedla nás přímo na místo, ale jen do místa, kde asi zhruba by to mělo být. :D Jak to víme? Přehlídka se konala ve staré továrně s komínem a široko daleko žádná továrna a žádný komín. Naštěstí jsme zkusili jet po hlavní silnici dál až jsme narazili na komín, který nás zavedl až na místo. Na první pohled jsem si moc jistí nebyli zda jsme správně, ale velmi rychle jsme byli přesvědčeni. Prostory přehlídky byli nádherné. Cihlové zdi a stropy, ocelové sloupy s velkými okny. Nádherný prostor, který byl ve staré (opravdu staré) fabrice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když jsme vyložili všechny věci na přehlídku na místě, tak jsme se mohli vyrazit ubytovat do našeho hotelu. Bylo velmi milé zjistit, že náš hotel je v centru. :) Po ubytování to netrvalo ani půl hodinku a už jsme pádily z hotelu do města. Vyrazily jsme směr k řece, kde jsme cestou do fabriky z auta viděli přenádhernou budovu. Cca po 15 minutách procházky po městě, které neuvěřitelně rychle měnilo styly budov, jsme dorazily k Parlamentu. Jestli se divíte těm stylům budov ve městě, tak hned vysvětlím Chvilku jsme měly totiž pocit, jako když jsme v Barceloně, pak ve Francii, Itálii atd… Nakonec to završil Palament, který vypadal jako palác z turecké pohádky. <3 Byl nádherný! Po mnoha fotografiích, nejen parlamentu, jsme se vydaly podél vody dál. Připadaly jsme si jak na dovolené u moře. Modrá obloha bez mráčku, sluníčko, voda a ovzduší jako u moře. Paráda. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K večeru jsme si sedly na zahrádku jedné malé restaurace a objednaly si jídlo. Tak trochu jsme doufaly v nějakou maďarskou pochoutku, ale nevyšlo nám to. Vyhrála to 3x pizza a jednou salát. :D Ostudy jsme…možná příště až bude více času. :)

Cestou zpět na hotel jsme i přes plná břicha neodolaly zmrzlině ve tvaru růže. :) Já si dala jeden kopeček kokosové a jeden kopeček bílé čokolády s levandulí! Neskutečně vynikající! Pokud tedy pojedete do Budapešti, tak zavítejte do zmrzliny u Basiliky .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zmrzlinu najdete z tohoto pohledu v pravém dolním rohu fotografie za rohem té budovy. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Návrat na hotel by dvoufázový. Karol s Grétou chtěly už na hotel, já a Claudie jsem šly ještě na vínko. :)

Druhý den byl poklidnější než ve Varšavě. Budíček jsme měly v sedm a v klidu jsme stihly i snídani. Juhů! :) Po snídani jsme v osm vrazili směr fabrika, kam jsme dorazili v devět. Opět jsme raději počítali s kolonou po městě. Když jsme dorazili zpět do fabriky, tak nastal čas práce. Vyndat všechny outfity, rozdělit boty, připravit doplňky a na závěr vše vyžehlit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když bylo vše připravené, tak dorazila Lindsey a Lucy. Pro přehlídku v Budapešti nám zůstali modelky a modelové stejně jako ve Varšavě, takže žádné prohazování outfitů se tentokrát nekonalo a vše se jen zkontrolovalo.

Následně se zbytek dne byl pohodový. První část týmu dorazila hned dopoledne. Druhá část tým měla zpoždění a dorazila až okolo oběda. Larrisa a Cadel, třetí část, dorazili až okolo páté. Během dne, než všichni dorazily, byl “ volný program“. Vyrazily jsme tedy s holkami ven do areálu fabriky, kde jsme narazily na tyhle obří trpaslíky. :D A to by nebylo, abych neměla fotku!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Než celý tým byl kompletní, tak prostory pro přehlídku už byly zcela připravené. Kdyby jste jen viděli co vše za techniku se vezlo až z ČR… Několik tun techniky jezdilo s námi po Evropě. Katka, úžasná ženská co měla na starosti celé přehlídky od A až do Z, zařídila vše a se vším si poradila. Člověk na svém místě! Takže kdyby jste pořádali akci a hledali nějakého človíčka na to, tak jí rozhodně doporučuji. Nicméně k té výzdobě. :) Po celém sálu byly opět rozmístěny fotografie outfitů. V Praze a Varšavě vysely obrazy na zdech. V Budapešti z části vysely a z části byly na stojanech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když už jsme byli kompletní a přehlídka byla ohledně choreografie a hudby natrénovaná, tak nastal čas příprav na samotnou přehlídku. Modelky se šly nechat učesat Aronem a nalíčit Liz. Na fotce  níže už má sice Aron hotovo, ale fotka ze zákulisí musí být. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po deváté hodině se sál začal plnit a naše přípravy byly u konce. Modelky a modelové se oblékly do svých prvních outfitů a naše celá backstage čekala na první tóny hudby. V zákulisí jako vždy byla sranda. Nikdo by asi neřekl, že se tam bude tančit. :D Jo! Hudba od DJ Lukase pokaždé modelky a modely roztančila. Po chvíli tančili všichni, a tím myslím i šéfovou Lucy. Bylo to prostě dokonalé zákulisí. Nicméně nejlepší bylo, když se cizinci z různých koutů světa učí česky. A jak jinak, lehká slova jsme je neučily. :D (Řeřicha, střecha…) Z této boží chvíle nikdo fotku nemá, všichni se buď smály nebo tančily. Takže ponaučení pro příště. Fotit, fotit, fotit!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Finální podoba zákulisí to není, ale aspoň pro ukázku, kde naše zákulisí pro přehlídku bylo. Kabely byly dány pod takové „můstky“ a stojany byly u světelné zdi. V uličce pak byli: 4 modelky, 2 modelové, 4 stylistky, Lucy a 2 make-up artisti. :D Zázrakem jsme se tam všichni vešli a ještě měli dostatek místa. 

Když se TA naše hudba rozezněla, tak se v tu chvíli zákulisí proměnilo na plně soustředěný tým. Opět tempo bylo neuvěřitelně rychlé. :D Svléci jeden outfit a obléci druhý outfit ve 20 vteřinách je neuvěřitelná rychlost. Já s Larrisou jsem byla už perfektně sehraná a byla jsem velmi ráda, že modelky nám zůstaly opět stejné. Díky tomu je spousta věcí pak snadnější. Nemusíte se pokaždé znovu seznamovat a zjišťovat co a jak s tou danou modelkou, aby z Vás byl právě ten skvěle sehraný tým, který je potřeba. :)

Koukám, že článek už několik řádků má, takže to vezmu ke konci.

Po přehlídce se dal společný přípitek celého týmu za skvěle odvedenou přehlídku a šlo se mezi hosty. Skleničky Prosecca, sushi, dortíčky, společné fotky a povídání si. Nevím jak holky, ale já se opravdu dobře bavila. Stihla jsem si ještě popovídat s modelkami, naší boží Katkou a některými hosty při čekání na baru na pití. Je vtipné když Vás osloví cizí člověk, s dotazem jestli říká slovo PUSINKA správně. :D Pro vysvětlenou. Ten muž znal naší šéfovou a chtěl jí dát pusu nějak vtipně, tak jí to řekl anglicky s českým slovem pusinka. Teď to nezní asi nijak vtipně, ale v tu chvíli se smály všichni. :D

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Během večera jsme měli „schůzku“ s F&F šéfovou Katkou a šéfem budapešťské F&F, který si vzal některé outfity k sobě do showroomu. (Měly jsme tam dvě šéfové Katky.) Když poslední hosté odešli a vybrané outfity byly předány, tak nastal čas uklízet. Zbylé outfity s doplňky se uklidily do obalů a naložily se do auta. Ve chvíli, kdy bylo vše naložené a uklizené, tak jsem vyrazili zpět domů. Cesta byla ještě rychlejší než jakákoliv předtím. Vyčerpáním jsme prospaly i drncavou D1 z Brna do Prahy, což se mi snad nikdy nestalo… První zastávka hned po ránu byla na Národní, kde jsme vyložily prkna a žehličky zapůjčené ze školy stylu. Tím naše poslední cesta a zážitek pro tyto přehlídky končí. Bylo to skvělé, boží a nejlepší. Doufáme, že se nám stejná/podobná práce v životě naskytne ještě mnohokrát. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Gréta, Karol, Claudie, Já, Cadel, Isabela, Bertie

Pokud jste došli až jsem, tak moc děkuji za přečtení celého článku. Doufám, že se Vám líbil a slibuji, že na delší dobu to byl poslední dlouhý článek. :)


Na závěr kompenzace za dlouhý článek. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Společná před parlamentem.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parlament ze strany u vody. V tom skvělém světle nás ta budova naprosto ohromila.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Claudie

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karol, Gréta, Claudie

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Claudie u trpaslíka.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sál přehlídky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Světelná stěna před kterou se celá přehlídka odehrávala. V průběhu přehlídky se promítalo video z londýnské přehlídky. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fabrika

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výhled z naší backstage místnosti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fotografie byly umístěny i na stěnách chodby, kterou se šlo po schodech nahoru do sálu. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výhled z okna hotelového pokoje. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Památník na břehu řeky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na závěr trochu zvesela a naše čtyřka. :) 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Všechny fotky jsou pořízeny Olympus PEN E-PL7  a  OM-D E-M10. :)

První přehlídka Praha ZDE

Druhá přehlídka Varšava ZDE

Comments

comments