Enter n.2!

9

Nový měsíc je tu a s ním přichází i nový článek v Entru! :) Článek pro měsíc březen si můžete přečíst online ZDE na straně 74-75. O čem článek je se dozvíte uvnitř, ale malinko Vám prozradila úvodní fotka. V závěru článku najdete radu, která opravdu stojí za to. Sama se této rady držím již od loňského listopadu, kdy jsem jí slyšela. Koukněte a schválně mi řekněte, co si o tom myslíte.?

P.S.1: Radu jsem se dozvěděla ZDE, kde se jich i vy můžete dozvědět daleko více.

P.S.2: V časopisu můžete najít i například recept na dort Marlenka, který já určitě vyzkouším. :)

 

O celé spolupráci a i předchozím článku si můžete přečíst u mě ZDE, a nebo pouze článek níže tady.

 

Článek únor 2015

enter_unor_1str

 

Pro lepší čitelnost + doplnění více fotkami zde:

 

Vítám Vás u nové rubriky o módě, kde se pravidelně každý měsíc budeme potkávat. :)

A kdo vlastně jsem? Jmenuji se Martina Kaufmannová, děčínská rodačka, která miluje módu již od útlého věku. Když jsem se po základní škole rozhodovala na jakou školu půjdu dále, tak Střední škola textilní v Liberci byla jasná volba. Nyní mám za sebou několikaletou módní praxi zakončenou kurzy a certifikáty. Od konce roku 2013 píši vlastní módní blog, který mi otevřel dveře do módního světa. Poznala jsem mnoho inspirujících lidí a získala cenné zkušenosti, o kterou bych se s Vámi ráda podělila. :) V následujících článcích Vám ukáži jinou stránku módy, než jak ji znáte. Nyní už ale k článku.

Móda sama o sobě se neustále vyvíjí, a i když se některé trendy opakují, tak se stále objevují nové věci. Možnosti, které máme v dnešní době, jsou neuvěřitelné a proto je škoda jich nevyužít. V dnešním článku začneme pár radami.

 

1. Neohlížejte se! 

Když se v něčem cítíte dobře, tak se neohlížejte na ostatní a vezměte si to. Letní šaty noste i v zimě, ne jen v létě. Pokud si za svými kousky stojíte, tak si je obhájíte před druhými kdykoliv. A co s negativní reakcí? Neřešte ji, Vám se také nemusí líbit, co nosí druzí. Buďte svá a neohlížejte se na ostatní.

FW14

fotka č. 1

2. Objevujte a zkoušejte. 

Jakub Polanka, český módní návrhář, mi jednou řekl užasnou věc a já se jí od té doby držím. Nikde není psáno, že žena musí nosit jen její konfekční velikost. Zkuste si třeba vzít klasický trenčkot. Ve Vaší velikosti Vám dokonale padne a můžete ho nosit po dekolt zapnutý a třeba se zvednutým stojáčkem. V trochu větší velikosti si vykasejte rukávy a trenčkot si zavažte v pase jen páskem. Já sama vlastním klasický béžový trenčkot ve své velikosti 36 a jeden černý ve velikosti 52! Uznejte, poznali by jste že to není má velikost?   (fotka č. 2)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 fotka č. 2

 

 

3. Boty a kabelka nemusí ladit.

Doba, kdy se boty ladily s kabelkou je už dávno pryč. Například tato fotka: Červená kabelka je krásným akcentem v tomto outfitu a v kombinaci s botami je outfit hned zábavnější.   (fotka č. 3)

 

4. kombinujte

Nelaďte vše do celku, kombinujte. Bílo-černý outfit doplněný šedou není žádnou novinkou, naštěstí tato bloggerka nezůstala jen u těchto barev. Zvolené boty se zvířecím vzorem dodaly celému outfitu jiný nádech. Červená kabelka už je jen sladkou tečkou, která celý outfit rozzářila. Zkuste si na fotce prsty zakrýt boty i kabelku. Nijak zajímavé, co říkáte? Teď si postupně odkryjte boty a nakonec kabelku. Co říkáte teď? :)   (fotka č. 3)

 

5. proužky

Vertikální proužky nerozšiřují, čím větší bílí proužek, tím štíhlejší. Ač se to zdá zvláštní, tak je to tak. Pokud se Vám líbí pruhované triko nebo šaty, zkuste vedle stejných proužků kombinaci silnějšího bílého proužku. A pokud se necítíte na upnuté triko, tak klidně sáhněte po volnějším střihu.    (fotka č. 3)

 

3_4_5

 fotka č. 3

 

6. Nevystavujte značku.

Móda není o značce, ale o: střihu, barvě, kombinaci, materiálu. Zkuste si s módou více vyhrát a nesázejte na jistotu jen kvůli značce.

 

7. Správná koupě!

Jak se pozná dobrá koupě? Budete si to chtít vzít ihned na sebe! Každý/á z nás si už určitě koupila něco, co musela mít ihned na sobě a naopak něco, co si přitom nikdy neoblékla. Lákadel ke koupi je mnoho, ale zkuste odolat a každý kousek si promyslet. A pokud to nepomohlo, tak si zkuste volné finance na oblečení rozdělit na dvě části. První část použijte na koupi kvalitního oblečení, které vydrží a stane se základem Vašeho šatníku. Druhou část použijte na koupi bez rozmýšlení.

 

8. vzory 

Grafické vzory dohromady? Ano, míchejte! Možností v módě je mnoho. Například zkuste zkombinovat: proužky + zvířecí vzor / květovaný vzor / nebo jiný grafický vzor. Míchejte podle sebe. Krásná kombinace může vzniknout třeba z pruhovaného trika a květované sukně. Kombinací je nekonečně mnoho a je jen na Vás, kterou si obléknete. Zde jen myslete na rovnováhu v outfitu, o které se dočtete více u bodu č. 12. .

8

 fotka č. 4

 

9. lesklé materiály

Lesklé věci se už nenosí jen na plesy nebo večírky. Tento trend se dostal i do denního nošení. Zlatou, stříbrnou, kamínky či flitry krásně doplní například pletenina, kůže nebo džínovina.  Zbytek outfitu nechte co nejvíce *casual. Lesklý materiál je sám o sobě hodně honosný a nepotřebuje více zvýrazňovat.

*Casual – casual outfit = outfit na běžné nošení, neformální, ležérní

9

 fotka č. 5

 

10. Každý den jste sama sobě vizitkou!

– Stejně jako například prací, tak i vzhledem se reprezentujeme. Oblečení lichotícího střihu nebo s nádechem ženskosti dokáže dělat zázraky. A nikdy nevíte koho můžete potkat. ;)

 

11. maxi doplňek

„Někdy méně, znamená více.“ To všichni známe, ale je dobré na to nezapomínat při oblékání doplňků. Pokud si vezmete výrazné náušnice, tak náhrdelník nechte doma. A naopak. Díky tomu docílíte lepšího zvýraznění onoho šperku. Pokud máte na sobě výrazné náušnice + náhrdelník +náramky + prsteny, tak budete působit přeplácaně. Jeden maxi doplněk stačí. Vemte si třeba černé kalhoty s bílou volnější košilí a to doplňte jen výraznými náušnicemi. Nic víc nebudete potřebovat.

alenka

 fotka č. 6

 

12. rovnováha v outfitu

Jedno pravidlo, které stále platí a platit bude. Pokud máte jednu  část (vrchní či spodní) outfitu upnutou, tak druhá část outfitu by měla být volná. Tomu se říká rovnováha v outfitu. Pokud budete mít na sobě dvě věci volné, tak budete působit jako v pytli. Tělo potřebuje křivky! Máte tedy 3 možnosti, které vypadají dobře: (vrchní část + spodní část) :  uplé + uplé, volné + uplé, uplé + volné.

12fotka č. 7

 

 Fotky: freecoolina.cz , pinterest.com

www.freecoolina.cz

facebook.com/freecoolina

instagram.com/freecoolina

Comments

comments