Second weekend at School of Style!

logo

Středa, další polovina týdne se přehupuje a mě se blíží třetí víkend kurzu stylingu, na který se hrozně těším a zároveň trochu bojím. Na jednu stranu je to úsměvné, ale na druhou stranu se to dá předpokládat. Je jasné, že když chcete někde uspět a vyšvihnout se jak nejlépe umíte, tak ta nervozita se dostaví 100% a je nemožné se nebát. :D Nu a jak k té mojí nervozitě došlo?

Minulý víkend byl ještě lepší než ten první a začalo to v sobotu, kdy jsme měly Maria (fotograf a stylista). Celý den byl zábavný, poučný a prostě skvělý. Prozradil nám jak práce stylisty vypadá od prvního telefonátu až po koukání se na svůj výtvor třeba v časopise. Během soboty jsem popsala asi milion A5 poznámkami, který jestli někdy ztratím, tak si přerazím ruce. :D Ukázal nám například jak se fotí produktová fotka a jaké náležitosti má mít. Na závěr dne jsme si zkusily produktovou fotku v praxi.

Neděle byla pro mě ve znamení jednoho překvapení za druhým. Nejdříve jsem zjistila, že nám bude přednášet má kamarádka a potom nám Alen(k)a představila Roberta Vano. Wau! Hned mi blesko hlavou, že nemám sebou jeho knížku k podpisu. :-/ No ale, nebudu předbíhat. První přednáška byla od Evelin a byla o typech postavy a jejich problematice v oblékání. Dozvěděly jsme se, jaké střihy každé postavě sluší a naopak nesluší. Po této přednášce přišel Robert Vano. Pokud ho neznáte, tak si řeknete, že to je nějaký pán, který fotí. ALE když si vyslechnete jeho příběh, tak nejen že Vám spadne brada dolu, ale také se nasmějete víc, než za poslední rok. Robert Vano je famózní, vtipný, inspirující člověk a fotograft, který opravdu něco ve světě dokázal. (Níže máte některé jeho fotky) …tím ale neděle nekončí! Dostaly jsme zadání na závěrečné práce. Já si vylosovala Cameron Diaz, které musím udělat dva outfity. Jeden na kafe a druhý bude ,,velká večerní,,. Dále jsem si vytáhla JOB INTERVIEW, kde musím vytvořit 3 outfity a dva nejlepší nafotit na modelce. A právě na tyhle úkoly se hrozně těším a zároveň jsem z nich nervózní. :D

Držte mi palce, ve čtvrtek si jdu vyzvednout oblečení na focení a do soboty večer mě čeká styling doma a příprava oděvů pro Cameron Diaz. V neděli je den D a to hned od rána. :)

vano_3

Titulní strana Bazaar se Cindy Crawford, kterou fotil Robert Vano.

 

vano_2

 

vano_1a

 Přebal knihy Roberta Vana.

photos: skolastylu , webnoviny.sk , neoluxor – knížka , ibestof.cz

Comments

comments