Third weekend at school of style!

logo

Třetí víkend za mnou… Ještě pár dní před nástupem na první víkend jsem si říkala, jak to bude dlouhé a ono to utíká tak rychle, až to chcete zpomalit a ještě více si to užívat. :)

Minulý víkend byl úplně jiný než první a druhý. Tentokrát jsme byly rozděleny do čtyř skupin. Jedna skupina nastoupila v sobotu dopoledne, druhá odpoledně, třetí v neděli dopoledne a čtvrtá v neděli odpoledne. Já jsem byla přihlášena na neděli dopoledne a udělala jsem moc moc dobře, jelikož tyhle čtyři skupiny byly rozděleny do dalších dvou skupin. Jedna skupina měla Marušku jako ,,učitelku,, a druhá měla Verču jako ,,učitelku,,. :) Celý kurz jsem si moc přála poznat Marušku, její styl je podobný/stejný jako můj a prostě jsem jí chtěla poznat. Určitě to taky znáte, když je Vám někdo tak strašně sympatický už jen podle článků a fotek. :) No a mě se to splnilo, měly jsme Marušku. Juhů!  A jak to celé probíhalo a co bylo na programu?

Celý tento víkend byl věnován praktické zkoušce. Na vylosované téma z minulého víkendu jsme měly udělat dva outfity, které jsme si měly nafotit na modelce. Začátek jsme měly v 10:00 hod. dopoledne a jelikož pršelo a vůbec nebylo hezky, tak jsem místo modrých ikea tašek zvolila kufr. Nechtěla jsem, aby mi ty věci zmokly a případně se zničily. Na jednu stranu to byl skvělý nápad, kufr má spoustu kapsiček atd, ale na druhou stranu má ten kufr sám o sobě asi 10 kg. Takže si dokážete představit kolik ve finále vážil, když jsem tam dala všechny pomůcky, outfity, doplňky atd…cestou na kurz jsem si chvílema nadávala, protože táhnout takový těžký loďák přes žulové kostky…no, asi bude mít přítel ze mě radost, jelikož to bylo šílené posilování na nohy a zadek. :D

Na kurz/praxi jsem dorazila jako první. (Jak jinak, buď brzo nebo pozdě.) Vybalila jsem si všechny outfity, doplňky, pomůcky a pověsila si je na ,,štendr,,. Když dorazily modelky a vizážistky, tak to celé začalo. A jelikož jsem dorazila jako první, tak jsem šla i jako první na obhajobu. Takže můj tajný plán o tom, jak nepůjdu první, mi nevyšel :D Probíhalo to tak, že jsem si vzala do ruky mnou připravené podklady (jen má iniciativa :D ) a začala jsem prezentovat a obhajovat mnou vybrané outfity Marušce. Měla jsem připravené 4 outfity. Jeden na pohovor třeba do banky a jeden na pohovor do kreativní firmy. Zbylé dva byly náhradní.

Mnou připravené podklady v polyvore.com a zároveň finální nafocené outfity.

cerna_sukne_1

kalhoty_top_1Na jednu stranu jsem za toto téma byla ráda a na druhou ne. Tohle byla má jedinečná příležitost se ukázat a dostala jsem téma, které ať chci nebo ne, tak má určité pravidla v oblékání. Když vezmu outfit na pohovor do banky…rozhodně jsem nemohla sáhnout po výrazných barvách, výstřihu, výrazném náhrdelníku nebo náušnicích, mini délce u sukně či topech na ramínka. Naopak když se řekne outfit do kreativní firmy, tak jsou dvě možnosti. Buď jít oblečená stejně jako do banky nebo něčím ten outfit oživit. Místo něčeho nehodící se ho, jsem zvolila kreativní top. I když bych byla raději za rukávy u toho topu, tak jsem to zkusila a ohlasy mě velmi potěšily.

Když jsem měla obhájeno, tak jsem šla za vizážistkou a dohodla se s ní na make-upu a vlasech. Měla jsem hroznou radost, že jsme se shodly. :)

Ve chvíli, kdy jsem měla modelku nalíčenou a obléknutou, tak se šlo fotit. Měla jsem štěstí, že jí všechny outfity padly jako kdyby na ní byly ušité. V opačném případě bych jí buď neměla do čeho obléknout a nebo bych to na ní musela ,,zašpendlit,,. Má modelka v tom vypadala skvěle. Jo! Ovšem největší radost mi udělalo to, že jak spolukurzistky, kamarádky, tak i sama modelka mi řekla, že by si oblékly mnou vytvořený outfit do kreativní firmy. Nic vám neudělá takovou radost, než když jsou jen a jen pozitivní ohlasy. Teď ještě pozitivní hodnocení od Alen(k)y a můžu skákat 2 metry vysoko. :) (Prosím)

Můj moodboard pro Cameron Diaz. coffee_timered_carpet

Focení bylo neuvěřitelně rychlé. Modelka si stoupla před fotografa, Maria, a začalo se fotit. Během focení jsem modelku upravovala, aby fotografie vypadaly skvěle a užívala si to jak jen to šlo. Bylo to úžasné, skvělé a boží. :) Po focení jsem odevzdala soupis věcí, které měla modelka na sobě a hurá na další úkoly. :)) (Mé finální fotky Vám ukážu až zítra.)

procvicovani

 

A jelikož jsem Vám více než dost popisovala mé nadšení z Marušky, tak teď Vám ji ukážu. Aspoň budete vědět o koho se jedná. :)

Je velmi milá, hodná a skvělá. Celou praxi byla co nejvíce nápomocná, povídala si s námi a vše nám vysvětlila. Pokud plánujete taky jít do kurzu stylu, tak Vám Marušku mohu doporučit. Jaká je Verča nevím, neměla jsem ji, ale obě budou určitě stejně skvělé a báječné. :)

maruska

Photos: škola stylu, freecoolina

Comments

comments