WAX museum + Giveaway

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hvězdy, se kterými se můžete vyfotit v centru Prahy. Hvězdy, kterých se můžete dotknout. (Tohle zní trochu zvláštně, ale je to tak.) Speciální výstava voskových figurín Madame Tussauds je jedna z nejlepších, kterou můžete nejen vidět.. Madame Tussauds totiž dovoluje i sahat na její figuríny, což je velmi vzácné! :)

V centru Prahy u Staroměstského náměstí je WAX museum, kde se v prvním patře nachází expozice o 8 figurínách (+ jedna ve výloze). Vidět můžete například Lady Gaga, George Clooney, Robert Pattinson, Bruce Willis,  Jim Carrey a další. S každou hvězdou se můžete vyfotit a s Georgem Clooneym dát i drink. ;)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mně se nejvíce líbila Lady Gaga, vyrazila mi dech jak byla reálná. David Hasselhoff zas měl například i chloupky ve výstřihu. Veškeré takové malinké detaily dělají figuríny ještě více dokonale propracované – reálné. Nicméně nejméně povedená, jako jediná figurína, mi přišla Julia Roberts. Něco mi na ní vadilo, ale nepřišla jsem na to co.. Schválně co na ní řeknete vy?

A jak taková figurína vzniká? 

Samotný postup se nezměnil od počátku, kdy Madame Tussauds vytvořila první figurínu. Na vytvoření figuríny je potřeba od sochařů, kolirostů, až po kadeřníky a stylisty. Reálné podoby je dosaženo díky měření. První řadě je odebráno více než 150 detailních rozměrů tváře a hlavy. Pro výrobu celé figuríny, postavy, je potřeba znát více než 250 tělesných rozměrů. Celý proces je dělaný ručně a moderní technologie jsou používány minimálně. Například hlava je nejprve vymodelována z jílu a kompletní finalizace hlavy trvá až 5 týdnů. Každý vlas je připevněn jednotlivě a na jedné figuríně jich může být až 10 tisíc. Celková výroba jedné figuríny trvat až 4 měsíce a stojí kolem 150 tisíc liber.

Zde máte dvě videa z výroby a pár fotek z musea:

Videa : Adele 

          : Justin Bieber

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Julia Roberts

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lady Gaga

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jim Carrey

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

George Clooney a já :D

(omlouvám se za kvalitu fotek, ale v museu je špatné světlo na focení) 


Na závěr tu  pro Vás mám jedno velké překvapení.

 !!! SOUTĚŽ !!!

Dva z Vás mohou vyhrát dva lístky do WAX musea. (platí na celé museum, které má několik pater) Stačí, když mi do komentáře napíšete koho byste sebou vzali na výstavu, a já 22.8. dva z vás vyberu. :)

Pokud chcete zvýšit šance na výhru, tak se přihlašte i na instagramu do soutěže, kde je soutěž o další dva lístky. :) (Fotka, kde je George Clooney a já) :) Soutěž trvá do 16.8. do 20:00 hodin! :)


Výhercem se stává:

Fb: Karolína Chlumská

E-mail: Anna (prymadonafashion.blogspot.sk)

 

Gratuluji výherkyním!

Ozvu se Vám na e-mail / do komentáře! :)


Hodně štěstí!

Vaše M. :-*

fr

 

 

 

Comments

comments